| Beckyyy a întrebat:

Cum se cheama melodia aia cu versurile Ce mult te-am iubit paraschivo ti-am ziso de o mie de ori si ca drept dovada ti-am adus gramada vreo 3 basculante de flori. Te-am luat de la mata de acasa, in fusta si par de jupon ti-am luat si poseta ti-am luat si jacheta si o geaca misto de nailon. Te-am si cultivat paraschivo te-am dus la chermeza si meci[...] tu faci pe nasoala si pleci si etc etc.

Răspuns Câştigător
| Chucki a răspuns:

Margineanu - Ce mult te-am iubit Paraschivo [ http://www.youtube.com/watch?v=FJS9WEHuIcI ]

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Melodia originala veche se cheama Paraschiva