| iuly97 a întrebat:

Cum se face un colaj audio? Explicati-mi mai pe larg. love struck. fundita

3 răspunsuri:
| MysticWayz a răspuns:

Buna! În orice editor audio poţi face orice fel de colaj audio, e suficient să citeşti câteva topicuri de pe aria asta. Movie makerul e inclus în windows. Sau Audacity freeware dar e un pic mai dificil la colaje. Sau cumperi Adobe Audition, Vegas, Cubase, Sonar sau ce vrei tu şi te lasă buzunarul...COOL EDIT este f bun, salveaza si mp3. mai simplu ca el este GOLD WAVE

daca vrei sa "lipesti" melodii fara suprapunere sau sunete poti lucra cu gold wave. este foarte simplu de folosit. daca vrei sa mai si suprapui unele sunete melodii sau ce vrei U atunci poti sa folosesti cool edit sau alte programe precum mix meister. cu toate aceste programe poti salva direct in mp3. daca nu salvezi mp3, ci in alt format cum ar fi wav, atunci un convertor bun de la wav la mp3 ar fi cd extractor. succes. Primesc fundita?

| Maryabaii a răspuns:

Adica pui niste imagini si melodie pe fundal
cum e pe youtube la prietenie :niste poze cu persoanele si cu muzica

| sweety9girl a răspuns:

În orice editor audio poţi face orice fel de colaj audio, e suficient să citeşti câteva topicuri de pe aria asta. Movie makerul e inclus în windows. Sau Audacity freeware dar e un pic mai dificil la colaje. Sau cumperi Adobe Audition, Vegas, Cubase, Sonar sau ce vrei tu şi te lasă buzunarul