| ObiectivulAnonim66 a întrebat:

Cum se face un repertoriu la o formatie de nunti? Cu ce muzica incep si ce genuri canta? Ce iti trebuie ca sa faci o formatie de nunti?

Răspuns Câştigător
| AlinDX7 a răspuns:

Salutare. pai din experienta, iti spun ca prima data la o nunta se canta dansul mirilor. dupa aia poti invita si nasii. dupa se poate incepe direct sa le canti de joc. genurile sunt, populara, usoara daca stii (un blues, un dance, un vals sau tango). cam astea ar fi. ca sa iti faci o trupa si daca vrei sa fie buna, ai nevoie de oameni seriosi, si pregatiti profesional. mai mult conteaza seriozitatea nu pregatirea.sunt muzicanti care sunt oameni foarte interesati de meseria lor si care nu au scoala si muzicanti care au scoala dar ca oameni sunt zero. cunosc, multi muzicanti asa. daca le ai pe amandoua ai si trupa buna. iti trebuie si sistem audio foarte bun. ( aici intra microfoane, mixer, boxe. nu pot sa-ti spun care sunt cele mai bune pentru ca in fiecare an apare cate ceva. depinde si de buget). cam asta iti trebuie. parerea mea.