| geop a întrebat:

Cunoaste cineva titlul melodiei sau cine ar cânta-o? Aseară pe un chat cineva avea web-ul deschis si in fundal am auzit o melodie, iar pe acolo zicea ceva de genu: la mia tutti quanti sole dispense la mia luce sol nascera liberta per un nove liberta (nu stiu italiana, deci nu stiu daca am scris corect)... ce am putut nota. L-am intrebat pe cel pe respectivul dar probabil a observat ca mi-a placut si nu mi-a raspuns. o fi crezut ca ma imbogatesc de pe urma melodiei... rasp corect primeste funda. mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| UbexFlo a răspuns:

E cumva Tiziano Ferro-Indietro?happy

1 răspuns:
| geop explică:

Nu. Era o melodie în dialectul napoletan gen Mauro Nardi. E cam greu de găsit pentru că şi detaliile sunt destul de sărace. Dar dacă nu ştie nimeni, voi da funda singurului răsp., chiar daca nu e ce căutam