| DidiLovesYou a întrebat:

Daca ati putea alege dintre melodiile din anii 1995-2007 si melodiile din zilele de azi ce ati alege, si de >ce?:

3 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Aș alege melodiile din 1995-2007 pentru că atunci nu erau făcute doar pentru bani iar cântăreții chiar aveau talent. În prezent majoritatea muzicii e doar comercială și atât iar talentul nu mai contează deloc. Mă refer la muzica mediatizată pentru că există multe melodii după 2007 pe care le ascult cu plăcere.

Pur și simplu mi se par penibili cântăreți precum Inna și puya. Și mai penibil e faptul că ei chiar sunt ascultați de majoritatea populației. Aici e de vină lipsa de cultură a unora. Nu comentez mai mult deoarece știm toți despre ce e vorba.

Baftă

| Crisis a răspuns:

Muzica din 1995- 2007. Atunci era facuta muzica de catre oameni talentati, nu de masini obsedate de bani, ca in zilele astea.
Nu pot sa zic ca-mi place muzica doar din acesti ani, intre '95 si '07, imi plac trupele care au ramas la fel ca-n aceasta perioada [da, exista, dar se imputineaza].
"Muzica de azi" inseamna cuvinte putine si proaste, acelasi ritm, aceleasi instrumente [sau instrument], aceleasi sentimente exprimate prin niste cuvinte de vocabular fundamental. Totul s-a manelizat. Cred ca am mai zis-o de vreo 10 ori, dar nu strica inca o data: Mi-e siiiiiiila! Oamenii care asculta house, manele [muzica comerciala] sunt inferiori din toate punctele de vedere. Orbi in urechi.

| katty_6203 a răspuns:

Melodiile din 1995-2007, le ascultai cu mult drag si era evident ca "munca"era facut-a cu mare pasiune si nu pentru bani, ca acum...Intr-adevar se vede diferenta dintre muzica de atunci si cea de acum!