| wassssup a întrebat:

Daca se poate, imi puteti da clasamentul eurovision pe 2010?

Răspuns Câştigător
| ytalyanu a răspuns:

1. Germania Lena - Satellite / 246 puncte
2. Turcia maNga - We Could Be The Same / 170

3. România Paula Seling & Ovi - Playing With Fire / 162
Am primit 12 puncte de la Moldova, 10 puncte de la Spania, Suedia, Norvegia şi Portugalia; 8 puncte de la Danemarca, Marea Britanie, Cipru şi Israel; 7 puncte de la Azerbaijan, Irlanda şi Slovenia; 6 puncte de la Polonia şi Serbia; 5 puncte de la Albania, Islanda, Malta şi Olanda; 4 puncte de la Grecia şi Elveţia; 3 puncte de la Letonia şi Rusia, 2 puncte de la Lituania, Ucraina, Turcia, Bosnia şi Herţegovina; 1 punct de la Armenia, Belarus şi Slovacia. Nu ne-au acordat niciun punct: Bulgaria, Belgia, Macedonia, Franţa, Estonia, Finlanda, Croaţia şi Germania.
4. Danemarca Chanée & N'evergreen- In A Moment Like This /149
5. Azerbaijan Safura Drip Drop - 145
6. Belgia Tom Dice- Me And My Guitar / 143
7. Armenia Eva Rivas - Apricot Stone /141
8. Grecia Giorgos Alkaios & Friends- OPA / 140
9. Georgia Sofia Nizharadze - Shine / 136
10. Ucraina Alyosha - Sweet People / 108
11. Rusia Peter Nalitch & Friends - Lost And Forgotten / 90
12. Franţa Jessy Matador - Allez Olla Olé / 82
13. Serbia Milan Stanković - Ovo Je Balkan / 72
14. Israel Harel Skaat - Milim / 71
15. Spania Daniel Diges - Algo Pequeñito (Something Tiny) / 68
16. Albania Juliana Pasha - It's All About You / 62
17. Bosnia & Herzegovina Vukaâin Brajić - Thunder And Lightning / 51
18. Portugalia Filipa Azevedo- Há Dias Assim / 43
19. Islanda Hera Björk - Je Ne Sais Quoi / 41
20. Norvegia Didrik Solli-Tangen - My Heart Is Yours / 35
21. Cipru Jon Lilygreen & The Islanders - Life Looks Better In Spring / 27
22. Moldova Sunstroke Project & Olia Tira - Run Away / 27
23. Irlanda Niamh Kavanagh - It's For You / 25
24. Belarus "3+2" - Butterflies / 18
25. Marea Britanie Josh- That Sounds Good To Me / 10

1. Germania Lena - Satellite / 246 puncte
2. Turcia maNga - We Could Be The Same / 170

3. România Paula Seling & Ovi - Playing With Fire / 162
Am primit 12 puncte de la Moldova, 10 puncte de la Spania, Suedia, Norvegia şi Portugalia; 8 puncte de la Danemarca, Marea Britanie, Cipru şi Israel; 7 puncte de la Azerbaijan, Irlanda şi Slovenia; 6 puncte de la Polonia şi Serbia; 5 puncte de la Albania, Islanda, Malta şi Olanda; 4 puncte de la Grecia şi Elveţia; 3 puncte de la Letonia şi Rusia, 2 puncte de la Lituania, Ucraina, Turcia, Bosnia şi Herţegovina; 1 punct de la Armenia, Belarus şi Slovacia. Nu ne-au acordat niciun punct: Bulgaria, Belgia, Macedonia, Franţa, Estonia, Finlanda, Croaţia şi Germania.
4. Danemarca Chanée & N'evergreen- In A Moment Like This /149
5. Azerbaijan Safura Drip Drop - 145
6. Belgia Tom Dice- Me And My Guitar / 143
7. Armenia Eva Rivas - Apricot Stone /141
8. Grecia Giorgos Alkaios & Friends- OPA / 140
9. Georgia Sofia Nizharadze - Shine / 136
10. Ucraina Alyosha - Sweet People / 108
11. Rusia Peter Nalitch & Friends - Lost And Forgotten / 90
12. Franţa Jessy Matador - Allez Olla Olé / 82
13. Serbia Milan Stanković - Ovo Je Balkan / 72
14. Israel Harel Skaat - Milim / 71
15. Spania Daniel Diges - Algo Pequeñito (Something Tiny) / 68
16. Albania Juliana Pasha - It's All About You / 62
17. Bosnia & Herzegovina Vukaâin Brajić - Thunder And Lightning / 51
18. Portugalia Filipa Azevedo- Há Dias Assim / 43
19. Islanda Hera Björk - Je Ne Sais Quoi / 41
20. Norvegia Didrik Solli-Tangen - My Heart Is Yours / 35
21. Cipru Jon Lilygreen & The Islanders - Life Looks Better In Spring / 27
22. Moldova Sunstroke Project & Olia Tira - Run Away / 27
23. Irlanda Niamh Kavanagh - It's For You / 25
24. Belarus "3+2" - Butterflies / 18
25. Marea Britanie Josh- That Sounds Good To Me / 10

. Germania Lena - Satellite / 246 puncte
2. Turcia maNga - We Could Be The Same / 170

3. România Paula Seling & Ovi - Playing With Fire / 162
Am primit 12 puncte de la Moldova, 10 puncte de la Spania, Suedia, Norvegia şi Portugalia; 8 puncte de la Danemarca, Marea Britanie, Cipru şi Israel; 7 puncte de la Azerbaijan, Irlanda şi Slovenia; 6 puncte de la Polonia şi Serbia; 5 puncte de la Albania, Islanda, Malta şi Olanda; 4 puncte de la Grecia şi Elveţia; 3 puncte de la Letonia şi Rusia, 2 puncte de la Lituania, Ucraina, Turcia, Bosnia şi Herţegovina; 1 punct de la Armenia, Belarus şi Slovacia. Nu ne-au acordat niciun punct: Bulgaria, Belgia, Macedonia, Franţa, Estonia, Finlanda, Croaţia şi Germania.
4. Danemarca Chanée & N'evergreen- In A Moment Like This /149
5. Azerbaijan Safura Drip Drop - 145
6. Belgia Tom Dice- Me And My Guitar / 143
7. Armenia Eva Rivas - Apricot Stone /141
8. Grecia Giorgos Alkaios & Friends- OPA / 140
9. Georgia Sofia Nizharadze - Shine / 136
10. Ucraina Alyosha - Sweet People / 108
11. Rusia Peter Nalitch & Friends - Lost And Forgotten / 90
12. Franţa Jessy Matador - Allez Olla Olé / 82
13. Serbia Milan Stanković - Ovo Je Balkan / 72
14. Israel Harel Skaat - Milim / 71
15. Spania Daniel Diges - Algo Pequeñito (Something Tiny) / 68
16. Albania Juliana Pasha - It's All About You / 62
17. Bosnia & Herzegovina Vukaâin Brajić - Thunder And Lightning / 51
18. Portugalia Filipa Azevedo- Há Dias Assim / 43
19. Islanda Hera Björk - Je Ne Sais Quoi / 41
20. Norvegia Didrik Solli-Tangen - My Heart Is Yours / 35
21. Cipru Jon Lilygreen & The Islanders - Life Looks Better In Spring / 27
22. Moldova Sunstroke Project & Olia Tira - Run Away / 27
23. Irlanda Niamh Kavanagh - It's For You / 25
24. Belarus "3+2" - Butterflies / 18
25. Marea Britanie Josh- That Sounds Good To Me / 10

1 răspuns:
| Enma a răspuns:

1 germania 2 turcia 3 Romania