| Parisblue a întrebat:

Stie cineva tot clasamentul Eurovision? plss

Răspuns Câştigător
| Live.Laugh.Love a răspuns:

1) Germania [ Lena - Satellite ] cu 246 de puncte
2) Turcia [ maNga - We Could Be The Same ] cu 170 de puncte
3) Romania [ Paula Seling & Ovi - Playing with fire ] cu 162 de puncte
4) Danemarca [ Chanée & N'evergreen - In A Moment Like This ] cu 149 de puncte
5) Azerbaijan [ Safura - Drip Drop ] cu 145 de puncte
6) Belgia [ Tom Dice - Me And My Guitar ] cu 143 de puncte
7) Armenia [ Eva Rivas - Apricot Stone ] cu 141 de puncte
8) Grecia [ Giorgos Alkaios & Friends- OPA ] cu 140 de puncte
9) Georgia [ Sofia Nizharadze - Shine ] cu 136 de puncte
10) Ucraina [ Alyosha - Sweet People ] cu 108 de puncte
11) Rusia [ Peter Nalitch & Friends - Lost And Forgotten ] cu 90 de puncte
12) Franţa [ Jessy Matador - Allez Olla Olé ] cu 82 de puncte
13) Serbia [ Milan Stanković - Ovo Je Balkan ] cu 72 de puncte
14) Israel [ Harel Skaat - Milim ] cu 71 de puncte
15) Spania [ Daniel Diges - Algo Pequeñito (Something Tiny) ] cu 68
de puncte
16) Albania [ Juliana Pasha - It's All About You ] cu 62 de puncte
17) Bosnia & Herzegovina [ Vukaain Brajić - Thunder And Lightning ] cu 51 de puncte
18) Portugalia [ Filipa Azevedo- Há Dias Assim ] cu 43 de puncte
19) Islanda [ Hera Björk - Je Ne Sais Quoi ] cu 41 de puncte
20) Norvegia [ Didrik Solli-Tangen - My Heart Is Yours ] cu 35 de puncte
21) Cipru [ Jon Lilygreen & The Islanders - Life Looks Better In Spring ] cu 27 de puncte
22) Moldova [ Sunstroke Project & Olia Tira - Run Away ] cu 27 de puncte
23) Irlanda [ Niamh Kavanagh - It's For You ] cu 25 de puncte
24) Belarus [ "3+2" - Butterflies ] cu 18 de puncte
25) Marea Britanie [ Josh- That Sounds Good To Me ] cu 10 de puncte

acesta este topul: despre romania... e fffft. pe locul 3! Noi care speram sa se clasze in top 10, pff locul 3 :). uite site-ul de unde am luat topul : http://www.bzi.ro/clasamentul-complet-la-eurovision-2010-172210

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| yellowalien a răspuns:

Http://crocodillulvostru.wordpress.com/......sion-2010/
PS: scuze daca a aparut cumva de 2 ori, dar mi s-a blocat PC-ul si nu stiu daca s-a trimis din prima.