| anonim_4396 a întrebat:

Daca va place muzica clasica atunci care e compozitorul vostru preferat? Dar grupa Rock?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Nu se poate denumi doar un singur compozitor deoarece sunt mai multi de aceeasi valoare si as putea aminti printre altii pe W.A.Mozart; A.L.Vivaldi; J.S.Bach sau L.van Beethoven. dintre formatii celebre rock asputea amintila fel; Black Sabbath, Pink Floyd; Guns"N Roses sau AC/DC. Din pacate sunt atat de multe formatii incat chiar ca este imposibil de greu de a face o expunere a tuturor.

| AirănMeidăn a răspuns:

clasica nu prea ascult sa fiu sincera
rock...meh, mai mult metal, heavy si power metal: iron maiden e preferata mea
intr-o vreme ascultam foarte mult metal, acum am cam dat-o pe psychedelic, reggae si chestii de genul

| Duucu a răspuns:

Gabriel Faure, imi place perioada de romantism a muzicii clasice.
Imi plac mai multe trupe, AC/DC printre preferate.

| Sociopat a răspuns:

Permite-mi sa nu fiu un snob pompos si fitos si sa recunosc ca ma doare-n cot de muzica clasica.
Formatia mea preferata e Pearl Jam.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu ofer funda fiindca orice raspuns e original la aceasta intrebare

| Neberius13 a răspuns:

Compozitori? O sa presupun ca de muzica clasica. Nu stiu, fie Bach, Corelli sau Vivaldi. Mi-e la fel de greu sa aleg si o trupa rock preferata, prea multe. Am reusit totusi sa-i nominalizez pe Therion, Wintersun, Dakrthrone si Caladan Brood

| Karabatic a răspuns:

Muzica clasica e preferata mea, iar printer cei mai buni compozitori mi se par Beethoven, pe care il ascult foarte mult si Bach
Muzica rock nu prea ascult, rar, trupa mea preferata este AC/DC
Sper ca te-am ajutat