| AnaMaria101 a întrebat:

Dati-mi va rog sugestii de nume pentru o trupa. Cantam muzica folk si avem 4 membrii. Dau bineinteles funda!

5 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Dacă nu reușiți să găsiți un nume la trupă, cum veți compune piesele?
Vezi numele spaniole, sună interesant: El Diablo, Las Noches

| Sociopat a răspuns:

DemBollocks

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu stiu niciun nume bun de trupa, dar te pot ajuta sa gasesti unul happy

Fii atenta:

Gaseste multe cuvinte interesante si smechere care ti se par tie, de exemplu: sapphire, diablo, art, sword, flame, fire, dark, teddy, chestii din astea sau care ti se par tie interesante sau potrivite pentru voi, si apoi combina-le, de exemplu: Sword Art, sau... Sapphire Diablo thinking

Saaaau alta varianta ar fi sa va adunati toti cei 4 membrii si sa va ganditi la ceva ce sa va reprezinte pe toti: De exemplu la un membru ii place pizza, la altul inghetata, la altul shaorma si la altu sucul. Numele ar iesi ceva de genul, chiar daca nu suna foarte fain laughing

pizza + inghetata + shaorma + suc = Pigheoruc (si sa se pronunte: Paighioruc) laughing thinking

Sper ca ti-am fost de folos happy Pace!

| almirock a răspuns:

For folk (4folk). Să pui niște înregistrări. Sunt nerăbdătoare să vă ascult!

| Minea_Andreea_1997 a răspuns:

Muzica folk=muzica buna:Soft Band