| DeDoiBani a întrebat:

Hei. Am o trupa,iar duminica asta cantam la mall,Suceava,nu prea avem idei ce sa cantam. Aveti idee de niste muzica folk,dar nu prea grea (cant la chitara, deci in principal fara ciupituri). Puteti sa ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| vRemi a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=kszGIJf7IOA

Sunt si eu din Suceava, o sa vin sa va vad.

3 răspunsuri:
| Duucu a răspuns:

Ce coincidenta, duminica dimineata ma duc si eu la mall la Suceava laughing
Canta Amintire cu haiduci, e simpla.

| DeDoiBani explică (pentru Duucu):

Faza ii ca aia am cantat-o si data trecuta, si am cam 20 de minute ca sa le umplu cu cantece

| Duucu a răspuns (pentru DeDoiBani):

Cauta piese de folk de la Phoenix si Pasarea Colibri, de obicei ei folosesc acorduri simple si repetate. Daca nu, incearca piese folk irlandeze de la Dubliners; o piesa foarte buna de la Dubliners este Whiskey in the jar.