| MeGhosta a întrebat:

Dau funda cu siguranta! Buna. As vrea sa stiu si eu cum as putea scapa de tremuratul vocii la sunete inalte.De exemplu la Katy Perry - Firework la "Cuz'baby you're a firewooork...etc". A fost un exemplu la refren eu trebuie sa modific fiecare melodie ca sa o fac pe un ton jos pentru. ca daca imi ridic vocea devine urata (Vreau sa stiti ca fac lectii de chitara si profesorul cat si prietenii si familia mi-au spus ca am o voce frumoasa.) O prietena care face canto mi-a spus sa incep cu melodii joase dupa care sa incep cu melodii mai inalte si tot asa...Imi recomandati niste melodii sau sfaturi in ordine? big grin

1 răspuns:
| Biia_1274 a răspuns:

Prietena ta are dreptate.Si eu am cantat si cu repetitii am reusit sa imi fac o voce buna, insa pentru ca nu am mai repetat am ajuns ca la inceput.Prin urmare incearca ceva melodii mai joase, apoi mai inalte si tot asa.Bafta! :*