| deffect a întrebat:

Dc toti ne judeca numai dupa genul muzicii pe care-l ascultam?
Eu ascult rock, hard-rock si toate subgenuriile rock-ului si toti imi zic, ca sunt satanistlaughing

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Ai dreptate. Eu ascult toate genurile muzicale. Multi asociaza unui gen muzical unele comportamente dar nu e un adevar general valabil. Eu ascult si manele si rock dar nu cred ca ma manifest conform descrierii celor care asculta. Acestea sunt stereotipuri. La fel ca stereotipul indus multa vreme in urma despre negri. Curios ca in timpurile astea societatea e mai delicata si accepta mai multe ciudatenii pe materie de sex dar e necrutatoare in privinta unor preferinte muzicale. Trist!

11 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Dupa avatarul tau nu as zice. Pari destul de fara griji.hee hee

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

La mine e invers, nu ma crede nimeni ca ascult manele la biserica satanista crying

| vampirika a răspuns:

Ne judeca pentru ca ei sunt prosti, si cine te face asa cred ca sunt cocalari=]]Eu aveam porecla satanistastraight face. Ma rog oh go on.Si eu ascult la fel ca tine \m/! Si unii zic asa deoarece asociaza comportamente cu genul de muzica pe care il asculti.Pai daca esti cocalar-scuipi, injuri, aur peste aur... daca asculti house-umbli prin cubluri, te dai ca fond de ten, ai figuri etc...rock-ca umbli prin cimitire, te imbraci in negru, asculti gorhaiala etclaughingsi multe alte genurioh go on. Oricum rock 4 ever \m/

| deffect explică:

@Dediii gresit...Asa sunt romaniihappy

| topcat a răspuns:

Pentru ca sunt ignoranti happy

| Dediii. a răspuns:

Pentru ca asa sunt oamenii. Adica: daca te imbraci in negru - esti emo, daca asculti rock sau metal sau stiu eu ce esti satanist din start. Nu sta nimeni de vorba cu tine ca sa inteleaga cum esti, te catalogheaza dupa haine sau fresa sau preferinte muzicale sau eu stiu ce le mai trece prin cap. Intradevar trist ce se intampla. Dar chiar nu ai ce face in privinta asta. Tu asculta ce iti place si fi cum iti place si nu intoarce capul la ce zic unii care habar nu au ce vorbesc.
Nu merita sa iti bati capul cu prostia lor.

| enemig0 a răspuns:

Kill em all! sint invidiosi ca pe ei nu ii duce capul sa inteleaga muzica rock.

| Sasha_3991 a răspuns:

Pop-rock mai ales pop!

| yami_2526 a răspuns:

Bah stiu cum e pentru ca de fiecare data patesc asa cand le-am spus prima oara colegilor ca ascult rock au ramas 0. o WTF! nu baga lumea in seama numai ceea ce te face bine sa asculti conteaza. e uite ca uni asculta manele tu asculti rock care e problema tot un gen de muzica e asa ca nu vad nimic grav in asta

| zatz a răspuns:

Rock4ever
nu conteaza cei care ne judeca...sunt niste idioti...nu ma intereseaza ce spun despre mine. uneori imi place sa ii sperii, sa le fac scarba. poate si din cauza unora ca mine suntem asa de criticati. dar asta e.nici eu nu suport cocalarii, manelarii si cei ce asculta manele.nu ma deranjeaza ca ma face cineva satanist. poate chiar suntlaughing)
glumeam.vampirika poate ne intalnim la un ritual ca si asa nu ne-am vazut cam de multlaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine te critica inseamna ca asculta manelelaughing