| MqMihaela a întrebat:

De cateva zile incerc sa aflu de pe ce site e luata poza din videoclipul acestei piese http://youtu.be/Uf7NLY0rspo ma ajuta cineva? va rog!

1 răspuns:
| RockerChick a răspuns:

Daca vrei doar poza de pe fundal, iti arat ceva.

Ai butonul de Print Screen pe tastatura.

Dai full screen la playerul de pe youtube, pui pe pauza la imaginea dorita, astepti 2-3 secunde pana dispare bara si tot ce se suprapune peste imagine.

In acel moment apesi pe tastatura butonul de Print Screen.

Inchizi youtube, deschizi Paint-ul, si dai Ctrl+V.

Imaginea o sa iti apara in Paint, mai modifici marginile daca vrei, dai Save in format de jpg si ai desenul/imaginea dorita.

Singurul dezavantaj este rezolutia, care are putin de suferit fata de desenul original.