| anonim_4396 a întrebat:

De ce in ziua de azi se asculta tot mai putin rock? Unii asculta manele, altii rapp si mai peste tot acea muzica pop si dance...

Unde a disparut acea lume care asculta pink floyd, sau led zepelin sau deep purple, judas priest, megadeth, metallica, guns'n'roses, as i lay dying, slipknot, si cate altele!?

Voi ce parere aveti, cum poate o muzica plina de sunete majoritar modificate pe calculator care nu transmite niciun mesaj si nu prea are versuri in unele cazuri sa fie mereu in top? PS sper ca nu se simte jignit vreun fan al acestor genuri - rapp/pop/manele eu doar imi zic parerea happy. Totusi muzica nu ar trebui sa ne energizeze sau sa ne inspire etc? straight face

11 răspunsuri:
| CautNume a răspuns:

De exemplu, aici pe TPU sunt destui de multi cei ce asculta rock.

| FadetoBlack a răspuns:

Deşi ascultători de muzica comercială sunt foarte mulţi, şi ne depăşesc, sunt şi mulţi care ascultă genul ăsta de muzică (rock).

| Wøodenpints a răspuns:

"Vai, în ziua de azi lumea ascultă doar gunoaie, iar eu sunt printre puţinii care mai ascultă muzică bună, ah, cât de mândră măsimt".
Nu. Nu e aşa. Sunt destui care ascultă trupele pe care le-ai înşirat tu, chiar eu cunosc o mulţime. Depinde printre ce fel de oameni te învârţi.

| Duucu a răspuns:

Fetița... și tu ce ai cu muzica "rap"?
Da, e rap, nu rapp, de la Rythm and Poem, deci ți-ai dat singură cu părerea despre ceva ce nu ai auzit.
Ce e rău în a asculta 2pac,vechiul Eminem,Ice Cube,DMX?
Și nu,nu sunt nici împotriva celor care ascultă pop,dar nu acest pop din zilele noastre. Știam o trupă destul de drăguță, dacă mi-o aduc aminte ți-o spun.
Și da,eu ascult metal, chiar acum m-ai făcut să mă opresc din a asculta Trooper datorită stupidei tale opinie.
Altă dată, te rog, informează-te, apoi spune ce ai de spus. Sănătate!

| dracu14 a răspuns:

Iti garantez ca nimeni nu asculta rapp, inca nu s-a inventat genul asta.
eu ascult metal, hardcore si rap

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate dă odată şi odată ciuma peste ei deşi nu cred. Zici că se înmulţesc mai repede ca iepurii! Deşi nu sunt deloc puţini cei care ascultă rock, ştiu asta!

| AnonimaOk a răspuns (pentru anonim_4396):

Uite eu nu am nimic cu nimeni, gusturile nu se discuta dar pur si simplu nu vad farmecul acelei specii muzicale rolling on the floor

| anonim_4396 explică (pentru AnonimaOk):

Fuc.k your stupid opinion! Dacă mai aud o singură dată "gusturile nu se discută" mă spânzur! Chiar nu aveţi pic de minte încât să vă exprimaţi liber opiniile doar pentru a vă integra?!

| FearOfTheDark a răspuns:

Eu cunosc multe persoane care asculta rock.Mai cauta si pe TPU.
Cei care asculta manele, rap, dance sunt mai multi? Da.Dar nu avem ce sa facem.

| Solsagan a răspuns:

Îi Led Zeppelin*.
Şi sunt destul de mulţi care ascultă chestii de genul. Mai caută.

| Geass a răspuns:

Rap in general modifcate pe calculator? Nu transmit niciun mesaj? Incearca sa asculti macar inainte sa spui ceva:
http://www.youtube.com/watch?v=AzxghTQDSfY
http://www.youtube.com/watch?v=88O-Ilp6Wfs
http://www.youtube.com/watch?v=EeTwvud5Tmk
http://www.youtube.com/watch?v=HsqlEjt4axk
Etc...

Apoi prin cele enumerate de tine mai sunt si labagii cum ar fi Guns'n'Roses...