| Mar a întrebat:

De ce Italia nu participa la eurovision?

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Pentru ca nu doreste. thinking

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu a vrut!

| paul0013 a răspuns:

Din cauza crizei, italia si alte cateva tari nu au participat.(si franta era sa nu participe dar a avut ideea geniala big grin si a folosit la eurovizion melodia lor pentru campionatul de fotbal happy )

| georgegs a răspuns:

Pentru.ca.ei.au.eurovisionu.lor.din.cate.stiu

| claudiea79 a răspuns:

Nu au vrut sa participe. sau suparat pentru ca nu le dadeau voie sa aiba publicitate in timpul concurcului.asa ca nu a mai participat italia la eurovizion din motivul asta. pierdeau banii daca nu aveau publicitate pe post in timpul concursului

| TPUaLuatoRazna a răspuns:

Imi amintesc ca au spus in finala ca italia si alte cateva tari nu mai participa pentru ca nu sunt de acord cu regulamentul concursului pentru ca se schimbase

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@shadown
italia nu e chiar in criza...doar nu vrea sa participe pentru ca si-au dat seama ca nu vor castiga niciodata eurovisionul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu a participat italia pentru ca, a zis :daca concureaza israelul, ei nu vor participa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In 2011 Italia va participa la eurovision, uitate pe wikipedia, a revenit impreuna cuaustria

| roxz11 a răspuns:

Din cate stiu eu nu vor sa participe

| cruystyen a răspuns:

Habar n-am dar cred ca participa totusi!?