| anonim_4396 a întrebat:

De ce lumea din Romania urasc rapperi?
dau funda pentru raspuns...

18 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Neah, că nu știe să vorbește românește. (făcund un apropo)
În rest nu-i urăsc doar că nu consider rap-ul un gen de muzică, e mai mult recitare de versuri pe un ritm, nu necesită prea mult talent...
Și să nu imi precizăm că majoritatea rapperilor din România sunt cocalari sub acoperire. (exemplu Puya).

| Kosmin19 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Frate daca nu necesita asa mult talent fa-mi si mie o melodie sau cum ii spui recitare de versuri pe un ritm si pe urma sa te vedem.

| FucktheSystem a răspuns (pentru Kosmin19):

Am lucruri mai deștepte de făcut, dar mai făceam așa ceva să mă prostesc când eram undeva pe clasa a5a, eram chiar faimoasă dacă aveam un impresar. Dar dacă și un copil de clasa a5a sau chiar mai puțin poate să facă așa ceva nu cred că e vreo filozofie sau necesită cine știe ce talent ci doar să menți un ritm și să ai o voce plăcută.

| Kosmin19 a răspuns (pentru FucktheSystem):

Bine frate happy daca spui tu. dai si tu un comentariu sa te dai mare si tare happy dar fa-mi o piesa acum happy sa te vad cat de bun esti in rap happy si cat de usor e. Daca tot te dai asa mare poti face o piesa si eu pot spune ca sunt cel mai mare si tare asa spun multi. Ai gasit o scuza amarata " am lucruri mai destepte de facut " frumoasa scuza prietene happy

| FucktheSystem a răspuns (pentru Kosmin19):

În primul rând sunt fată. În al doilea rând am lucruri mai deștepte de făcut, iar dacă vreau să cânt îmi folosesc vocea pentru muzică adevărată și cânt eventual la pian sau chitară. Nu văd de ce aș face ceva ce nu îmi place ca să satisfac un individ anonim de pe internet. Și poate nu sunt bună la rap, dar nici nu mă interesează să fiu, nu mă obosesc să exersez la lucruri care pe lângă că mi se par inutile nici nu îmi plac. Rapul are mesaj și atât, nu e valoros ca muzică, cred că aș aprecia mult mai mult versurile dacă ar fi poezii. Adică pentru mine muzica în primul rând trebuie să sune bine, artistul să aibă o voce și chiar să cânte sau să existe instrumente la care oamenii chiar să muncească ca să facă melodii, mesajul e pe locul doi pentru mine când vine vorba de muzică, dacă e vorba de poezie, da, e pe locul unu.

| AmPiticiPeCreier a răspuns:

Nu cred ca lumea din Romania uraste rapperi, problema este ca traim intr-o societate in care manelele sunt la putere. Dat fiind faptul ca 70% din populatia acestei tari este fan Guta, Salam si alte mezeluri, persoanele care iubesc rapp-ul sau alte genuri sunt in minoritate astfel ca unele persoane considera ca rapperi nu sunt apreciati. Ba din potriva sunt. Insa sincer nu are nici un rost sa ne batem capul si sa strigam asta in gura mare cand majoritatea cretinoizilor din Romania nici macar nu stiu ce e aia rapp.
Ceea ce chiar ii deranjeaza pe unii cocalari, pitipoance sau mai stiu eu ce care sunt la putere in tara este mesajul. Pt ca rapperi spun adevarul si asta doare. De ce ar accepta un prost faptul ca este prost? Mai bine contesta acest gen de muzica ( pentru ca pana la urma este muzica ) si spun ca este o prostie. Adevarul doare si decat sa-l infruntam mai bine il ocolim sau il renegam. Poate din cauza asta ai tu impresia cu romanii urasc rapperi. happy

| mona a răspuns:

Pentru ca nu stiu ce i aia muzica adevarata...lumea din Romania apreciaza,, manelele,, in general[asa vad eu]

| Alyra a răspuns:

Fiindcă nu sunt decât nişte oameni care şi citesc versurile repede. tongue De ce le-ar plăcea aşa ceva? Muzica să fie muzică! happy

| anonim_4396 explică (pentru Alyra):

Crezi ca versurile alea sunt usor de facut? Vorbesti fara sa stii.

| Alyra a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am zis eu că sunt ușor de făcut! Dar știi cum e...în ziua de azi oamenii nu prea mai apreciază versurile...și îi interesează mai mult melodia.

| Buuff a răspuns:

Pentru ca romanii nostri prefera scarbele alea de manele si rie ciocarlie.sa fim seriosi melodii de tarani. sutem prea inapoiati si prea cocalari ca sa acceptam si alte genuri de muzica ciudate sau nu.hai sa o ascultam pe inna cum se flencaie ea si se zbenguie cu 5 versuri intr-o melodia si vai e in TOP...(unele melodii de alea ei imi plac si mie laughing))
parerea mea :*

| C0SmYN a răspuns:

Pentru felul in care se imbraca, comportamentul lor dar negrilor le sta bine...

| BeCooL a răspuns:

Pentru ca rock'ul e cel mai tare \m/ \m/

Si da... manelele is din cele mai vechi timpuri... panarame

| тєqυιℓα a răspuns:

De prosti.Rap &hIP HOp 4ever...Si rapul e muzica! Funda &Friend big grin

| DirectDinBerceni92 a răspuns:

Cine uraste rapperii? Eu nu stiu pe nimeni care sa urasca rapperii.In Romania se urasc doar cocalarii cu emo.Rapperii sunt la mijloc si sunt indiferentiwinking

| asdasasasas a răspuns:

Poi chiar nu stiu mie unul imi plc rappul poate ei nu sunt obisnuiti cu acet gen de muzica adica muzica asta nu crd k e de mai mult de 20-30 de ani in Romania.

| iSkater a răspuns:

Poate doar tiganii care sunt invidiosi pe noi ca ei asculta manele laughing dar eu zic ca 50% le plac rapperi

| LaLa_5578 a răspuns:

Mie nu mi se pare ca in Romania rapperi sunt urati.Cel putin eu n-am nimica cu ei ^^. Cei care au ceva cu ei probabil au ceva probleme, sau ii considera niste 'derbedei' sau niste 'baieti de strada' sa zic asa, care se ocupa cu lucruri gen droguri si altele.Probabil din acest motiv.Este doar parerea mea happyCel putin eu n-am nimic cu eiwinking Mi se par chiar marfa xD