| BringMeTheHorizon a întrebat:

De ce majoritatea dude-ilor care asculta rock. asculta doar old school(guns 'n roses, metallica iron maiden) si nu si screamo metal death core?(escape the fate breaking benjamin five fineger death punch skillet slipknot and so on)

Răspuns Câştigător
| TeoPT a răspuns:

Pentru ca exista multi oameni cu mentalitatea tampita cum ca "productia de muzica buna s-a terminat". Adica muzica buna pentru unii s-a terminat in anii 80 si in prezent nu mai exista muzica buna. Mentalitate total gresita dupa parerea mea. Exista o gramada de muzica buna si in prezent. Pana la urma fiecare asculta ce vrea, eu spre exemplu ascult toate genurile de rock. Si old school, si mai noi. Si Metallica, Guns N Roses, Iron Maiden sunt muzica buna, si Breaking Benjamin, Slipknot, Disturbed sunt muzica buna.

Exista si rahaturi in muzica rock. Paramore, Tokio Hotel, bla bla bla. Si Skillet si Green Day sunt trupe foarte slabe. Dar multi au tendinta sa bage in aceeasi oala facatura aia de "rock" cu rock-ul bun din prezent. Cum dracu' sa compari Nightwish cu Paramore? straight face Sau Disturbed cu Tokio Hotel? straight face Multi baga in aceeasi oala din simplul fapt ca sunt trupe active dupa 2000.

Fiecare asculta ce vrea. Doar ca unii cam exagereaza cu faptul ca numai rock-ul vechi ar fi bun. Asta e singurul lucru care ma enerveaza la unii oameni.

Bafta

5 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Pentru că preferăm rock-ul clasic, acum dacă-mi pui o melodie de la formațiile care le-ai enumerat aș asculta-o, dar dacă aș avea de ales dintre o meloodie de la Guns n Roses sau Metallica și o melodie de la cele enumerate aș alege să ascult GNR.
Oricum, nu cred că Metallica se poate compara cu Slipknot sau cu Skillet. Părerea mea.

| AnaisC a răspuns:

Pentru mine rock'ul classic ramane cel mai bun, de fapt asa si este.Slipknot si Breaking Benjamin nu sunt genul meu iar Skillet ascult.Si Metal Death,black metal, screamo chiar mi se par fara pic de noima... whatever fiecare cu gusturile lui, eu raman la rocku' classic.
Pace!
www.WarAndRiot.blogspot.com

| Aiicha a răspuns:

I-ai cunoscut tu pe toti de afirmi asta?

| TheDarkEmpire a răspuns:

Eu ascult si brutal death metal laughing, nu cred ca prea am un rost la intrebarea asta.Metalcore/Deathcore si screamo nu-mi plac.Rock-ul clasic si genurile extreme(black, death, brutal) sunt meniul meu zilnic.

| Smara_8318 a răspuns:

Pentru ca gusturile nu se discuta, de-aia. si de unde stii tu ca daca ascult GN'R nu ascult si Escape the fate? big grin I actually do. Depinde ce "dudes" care asculta rock ai intalnit tu.