| Răduca_Claudiu_1998 a întrebat:

De la ce vine 14 ala de pe tricou cu white & proud?
https://www.google.ro/......ps?/search

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cifra 14 desemneaza numarul cuvintelor formulate de David Lane in cartea "Mein Kampf", mai exact in primul volum capitolul VIII. Acest autor s-a inspirat din conceptele sustinute de Adolf Hitler. Semnificatia lor este una rasista si jignitoare la adresa rasei inferioare."We must secure the existence of our people and a future for white children" (trebuie sa asiguram existenta poporului nostru si viitorul pentru copiii albi) "because the beauty of the White Aryan woman must not perish from the earth." (pentru ca frumusetea femeii albe ariene nu trebuie sa dispara de pe pamant).

| ElaIliesi a răspuns:

La cate frustrari au cei care poarta tricourile, cred ca de la altceva vine tongue