| chumpy a întrebat:

Despre ce este vorba in melodia Placebo-Blind? http://www.youtube.com/watch?v=f6SXGJP7G-c
fundita:x

1 răspuns:
| Letmehelpyou a răspuns:

Hmm, un pic cam greu de explicat in sensul ca o melodie nu are o actiune propriu-zisa, e ca si cum ai povesti o poezie (putin cam imposibil). Un "random el din melodie" o roaga pe o "random ea din melodie" sa nu plece, sa nu il paraseasca, sa nu-l orbeasca (Blind-orb). Ideea e ca tema melodiei este dragostea si absenta persoanei iubite care cateodata te innebuneste.