| anonim_4396 a întrebat:

Dupa moarte regelui pop, pe TPU era o avalansa de intrebari despre Michael Jackson.
Acum nimeni.Nu va mai place sau nu mai ascultati?
Remember this?
http://www.youtube.com/watch?v=qMBcwBVzHxw&feature=fvst
http://www.youtube.com/watch?v=70VrvkfjJjg
Daca v-am dat sa ascultati Regele, nu se poate sa lipseasca Printul.
http://www.youtube.com/watch?v=Wixz_r7v51E
http://www.youtube.com/watch?v=9hMrY8jysdg&feature=relat ed

11 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Ai dreptate, mulţumim de gând/dedicaţii:P
Am una tare:)), sper să-ţi placă:D
http://www.youtube.com/watch?v=x9YHg07NLLc

| cornculapte a răspuns:

Atunci a fost o adevarata explozie pentru ca vai Doamne, a murit Michael Jackson si hai sa ascultam si noi. Eu ascultam MJ de cand ma stiu, desi nu eram mare fan, si stiu ca mereu cand spuneam cuiva ca imi place muzica lui se uita la mine ca la un extraterestru aterizat de pe Pluto. Adevarul e ca majoritatea sunt ipocriti. Probabil nici nu au auzit de MJ inainte sau nu le placea si dupa ce a murit, au vazut ca se face mare zarva in legatura cu asta si s-au gandit sa se dea si ei importanti. Acum dupa ce a trecut timpul si va mai trece inca, se vede carora le place cu adevarat si cati incercau sa para ceva ce nu sunt.

| T!mea a răspuns:

Ce ai vrea sa facem daca a murit?
sa ascultam zi si noapte melodiile lui "superbe"?
nu e destul ca in fiecare zi numai despre el aud la tv?
deja m-am saturat de el rau de tot

| darrio2007 a răspuns:

Poate nu mai este de actualitate. Te deranjeaza?

| eek a răspuns:

Ba da. ne place.si o sa ne placa toata viata. cel putin mie.ideea e ca lumea a cam aflat tot ce voia sa stie despre el si nu se mai agita acum.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Criticule, traim in epoca momentului! Ma intereseaza ceva in momentul asta, maine e deja mort. Fiecare viseaza la alea 15 minute de glorie si restul nu mai conteaza. Crezi ca are importanta daca cineva are talent? Daca a facut istorie intr-un domeniu? Si ce daca! Ego-ul fiecaruia spune ca noi suntem mai buni, dar nu avem contextul care sa ne puna in evidenta. Nu suntem noi de vina, ei sunt. Ei sunt cei care ne jefuiesc de posibilitati, de ce am putea fi. Restul nu conteaza. Eu-l e la putere!

Michael Jackson is dead, my friend. And so is the common sense.

| perla a răspuns:

Michael jacasaon a fost pedofil, a fost tot ce nu vrei sa gasesti la un om cum puteti aprecia acest om? mah! soune-mi cu cine te insotesti ca sa-ti spun cine esti! adevarat s-a spus!

| perla a răspuns:

Am uitat sa scriu Dumnezeu sa-l odihneasca in pace si sa aiba mila de sufletul lui!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A fost ca un fel de gripa porcina. Atata publicitate, atata tam-tam. Pentru? Inteleg tinerea unui omagiu, dar sa ne reamintit ca in ultimii ani vanzarile lui scazusera izbitor. Dupa, au revenit in topuri. Sincer, eu nu ascultasem cap-coada o melodie de`a lui Michael Jackson pana la moartea sa deoarece nu mi-a placut genul lui de muzica.
Sunt chiar curioasa: Dupa ce va muri Nikita(din Romani), va avea si ea vanzare? I se vor cumpara albumele, toti cei care au criticat-o vor incepe sa faca gesturi,, serioase``?
Nu intelege ca am facut o comparatie intre cei doi, nici vorba. Vream sa evidentiez goana dupa audiente, probleme care ar trebui tratate cu superficialitate sunt mai cunocute si dezbatute decat adevaratele probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si acum Imparatul`:x : http://www.youtube.com/watch?v=Z8-N1vfqDlM&feature=related :)):)).

Cred ca oricum lumea era interesata de MJ doar atunci in perioada de dupa moartea acestuia pentru ca era "febra" cu Regele muzicii pop, dar acum presupusii fani l-au cam uitat...:-j, insa nu si adevaratii fani:P.

| infailibil a răspuns:

N-am ascultat nicioadata.Ciudat ca dupa moartea sa majoritatea au inceput sa-i aprecieze piesele.