| xRaduC a întrebat:

Era un cantec mai vechiut, in romana, si avea versurile ceva in genul:
La dans as vrea sa va invit, cu mic cu mare haideti
Un pas la stanga si doi la dreapta (si-apoi vei reusi?)
*Alt vers, melodia aceeasi cu cel de sus*

Incercam sa il gasesc, dar nu prea izbandesc. xD Poate este cineva care poate sa imi spuna numele acestui cantec, in caz de il stie? Stiu si ca era mai greu de gasit, am avut o colega care cumparase cd-ul pentru cantecul asta, CRED si stiu ca pe un cd aveam si eu cantecul, dar l-am pierdut si nu mai exista in incaperile in care stau.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cumva din Orășelul leneș?

| xRaduC explică (pentru anonim_4396):

Nu stiu, am ascultat-o pe CD prima data, nu stiu daca era dintr-un serial sau nu... Dar daca ar fi sa fac o comparatie, as spune ca pot fi similare melodiile intr-un fel, daca le-ar canta personajul Stefania.

| anonim_4396 a răspuns (pentru xRaduC):

Https://youtu.be/2LOxBMXhO00
Ăsta?

| xRaduC explică (pentru anonim_4396):

Mnu... E prea vesel, cantecul pe care il caut e un pic melancolic happy Dar e vechi, mai vechi de 2006