| anonim_4396 a întrebat:

Este o melodie de'a lui Varu Sandel despre niste copii orfani care si ar dori de la mos craciun sa le aduca parintii pentru ai putea colinda. cum se cheama melodia?

Răspuns Câştigător
| justMe29 a răspuns:

Copii fara craciun... fundita?

3 răspunsuri:
| justMe29 a răspuns:

Nu trebuia sa imi dai fundita, scuze eu asa stiam ca ii zice...acum,ms oricumsad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e asta. am gasit o singurel. Sa nu zici ca sunt rau iti dau oricum fundita :*

| Hunedoreanul a răspuns:

Probabil cantecul "Saracie" il cauti. Il gasesti aici http://www.trilulilu.ro/ambro/2614cc3725c70e