| JsBeibDOLL a întrebat:

*****************Eurovision 2010*******************
Care a fost piesa ta favorita de la eurovision? Ti-a placut showul pe care l-a facut paula si ovi? Ce nota dai Romaniei? Mie mi-a placut mult piese drip drop.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Paula si Ovi au fost impecabeli, bestiali, grandiosi! Un show fantastic, incredibil, de-a dreptu spectaculoc! applause thumbs up Bravo, Paula! Bravo, Ovi! applause Au fost fantastici, mai buni decat PERFECTI (mai frumosi, sexosi big grin, relaxati, atragatori...decat in semifinala)! applause Locul 3 pentru Romania este egal cu locul 1 (daca ne numeam Russia sau Germania, eram castigatorii detasatiwinking )! Sau am un exemplu mai bun: daca aveam piesa Germaniei, ieseam pe ultimile locuri din clasament, nu ne-ar fi votat nimeni (doar vechea, buna Moldova). oh go on A fost o prestatie grandioasa si m-au facut foarte mandra de ei, de Romania! applause

Singurul lucru care imi umbreste fericirea, este faptul ca Germania a iesit pe locul 1 angry, din punctul meu de vedere nu-l merita deloc! Trebuia sa se claseze in cazul cel mai bun pe locul 5 (si sunt foarte generoasa cand spun astawinking big grin ). Sunt aproape sigura ca victoria Germaniei a fost aranjata, stabilita d'inainte. Pacat! Rusine! shame on you Nu sunt suparata ca suntem pe locul 3, ci din cauza faptului ca Germania s-a clasat inaintea noastra pe nedrept angry (Lena are o piesa bunicica si doar atat! nu e de locul 1, nici de 10 nu e! not listening ), insa Turcii au fost cu adevarat buni, ca si noi, si n-am nimic cu ei, chiar ma bucur ca au iesit in TOP 3 impreuna cu noi! thumbs up
Felicitari, Paula, Ovi, Romania!winking applause Mersi pentru aceasta victorie (eu asa o simt, ca pe o victorie adevarata applause )! rose

P. S. love struck multumiri Moldovei pentru cele 12 puncte (unicile pe care le-am primit in concurs)! rose Scuze ca noi n-am fost la fel de uniti, loiali sad, desi voturile mele personale au fost in primul rand pentru Moldova (nu inteleg cum de i-au iesit doar 10 puncte din partea Romaniei it wasn't me ), apoi Turcia si Ucraina. Mi-e rusine, dar sper ca la anul n-o sa se mai repete. blushing

13 răspunsuri:
| Andrei Robert a răspuns:

De aceeasi parere cu @Demoiselle
hee hee

| Andrei Robert a răspuns:

Dupa mine top 3 e format din:
1.Romania --> Paula Seling & Ovi - Playing With Fire http://www.youtube.com/watch?v=xqDnxKGFK1Q
2.Turcia --> Manga - We Could Be The Same http://www.youtube.com/watch?v=Pdw27j_usP0
3.Azerbaijan --> Safura Drip-Drop http://www.youtube.com/watch?v=54qYAw9qtRc
...si nu pentru ca sunt roman ci pentru ca melodiile acestea sunt cele mai tari:D...coloana sonora, versurile, etc:)

| Derye a răspuns:

Si mie mi-a placut mult Turcia, dar asa sunt eu mai mult cu rock.
Mi'a placut refrenul de la drip drop.
Mi'a placut in a moment like this.
La fel si cu milim si Il pleut de l'or.

Totusi, EXCELENTA a fost piesa Romaniei, plus interpretii plus interpretarea. Daca am fi adus si ceva NOU in finala probabil ca am fi vazut Eurovizion live la anul'.
E bine ca avem artisti profesionisti, totusi.

| Iuliaana a răspuns:

Da, mi-au placut ff mult paula si ovi, au cantat bine, au avut atitudine, au zambit atunci cand trebuia, au fost perfecti.
mi-au placut Romania, in special, Serbia, Spania, Israel si Azerbaijan cu drip drophappy

| Rukhsandra a răspuns:

Mi-a placut mult romania - Paula a fost mai mult ca perfecta si ma bucur ca am fost pe locul 3 (nu ca anul trecut care a fost dezastru cu Elena rolling on the floor )
sincer germania nu mi-a plcut deloc si nici turcia nu m-a dat pe spate laughing
mi-a placut Georgia- tipa are o voce minunata, Spania -a avut o melodie simpatica asa de adormit copii dar frumoasa, Armenia-era destul de buna tipa, Ucraina-buna vocea dar tipa avea o pronunctie oribila si se auzea accentul de ucrainianca si Franta-a fost penal ala care dansa din fund...defapt toti dansau rolling on the floor)

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Ne-am clasat bine, locul 3 e bun dar a fost mult mai buna melodia noastra ca a Germaniei care nu merita sa castige.Mai buni au fost dupa parerea mea Danemarca, Moldova, Ucraina, Armenia, Georgia decat Germania.

| Demoiselle a răspuns:

Buna...am urmarit Eurovisionul pana la sfarsit aseara. Pareri?
Danemarca a fost f buna, preferata mea.
Romania... a fost bine, dar clar, nici cu tot patriotismul meu nu ar fi meritat mai sus de 3.
Germania? hmmm mi-a placut pupicul de sfarsit pe care i l-a furat Alexander Rybak Lenei. Very sweet:X. I love that boy:X.
Moldova? OMG am crezut ca o sa il visez pe saxofonistul cu pantaloni albastrii si ochelari de Pantelimon.
Draguta si Turcia, si Azerbaijan...

| KidDu` a răspuns:

Si mie mi-a placut drip drop. dar sincer cel mai mult mi-a placut melodiaa de la romaniaa laughing
Loku` 3 smug
Ce binee love struck
In sfarsit ia si Romania un loc bun. sad [ dupa multi ani ]
Stii care e dezamagirea mea totusi sad?
Germania nu merita loku` 1 :[
Cine ii de acord cu mine? big grin
Oricum oh go on
Lasa ca a fost binee :*
oh go on

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Mi-a placut mult Turcia.
Bravo Paulei si lui Ovi pentru clasarea pe locul 3. chiar nu ma asteptam sa fim in primii 5! Bravo!

| EduardGa a răspuns:

Piesa Romaniei a fost foarte buna, nu degeaba am luat locul III. Piesa cantata de Safura, reprezentanta Azerbaijanului, cu al ei "Drip-Drop"iarasi a fost la inaltime. Turcia, m-a surprins in mod placut, si chiar mi-a placut melodia "We could be the same" (ceva nou pentru rangul Eurovisionului). Daca e sa fac comparatie intre Romania si alte tari, Romania nu merita locul I, sub nici o forma. Daca e sa fac comparatie intre Germania si Romania, atunci da, Romania merita locul I, pentru ca melodia noastra era mult mai buna.

| madalynaaa a răspuns:

Nota Romaniei : 1
Nu mi-a placut.Ma asteptam la ceva mai mult de la Romania
Insa Moldova a facut un adevarat show! Bravo Moldova
Mita pentru juriu de la Romania

| MusicisMusic a răspuns:

1. mie mi-a placut Irlanda, dar am vazut pe net pentru ca noi nu orindem canale romanesti!
2.Normal ca Paula si Ovi
3.Cred ca era Belarus timpul care semana cu o fatatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu nu is multumita ca germania a castigat
winking