| firu a întrebat:

Exista o aplicatie care transforma o melodie mp3 in partitura?

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Aplicatie nu, program de pc da

https://www.lunaverus.com

| firu explică (pentru Wr3nch):

Multumesc, dar programul nu se descarca

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ureche muzicala ii spunea pe vremuri.
Exista detectoare care pot sa-ti spuna cel mult gama in care e un instrumental sau un solo, dar dintr-o piesa cu 3-4 instrumente, o voce, doua, trei plus alte efecte (cum sunt majoritatea), nu are cum sa ti-o scrie curat pe portativ, nici un program.
Trebuie sa te pui frumos cu orga in fata, sa asculti piesa si sa reproduci usor-usor fiecare nota.

| johnnny123 a răspuns:

Și dacă melodia este formată din 10 instrumente suprapuse + voce vrei să-ți facă separat partitura fiecărui instrument și a vocii?

Dar dacă este o simfonie?

| Brizbriz a răspuns:

NU
NU un mp3... poate un mid, care e NUMAI note
un mp3 cat de cat complex nu o sa iasa corect orice ar fi, trebuie corectat dupa aia