| oanaamaria a întrebat:

Funda. As dori sa-mi cumpar o chitara electro-acustica Fender CD-60CE si as dori sa stiu daca e mai buna decat cele de la Ibanez. Si inca ceva, spune ca e facuta din lemn laminat...la ce se refera?

3 răspunsuri:
| Catalin970 a răspuns:

Buna.Eu am un Fender CD-60 acustica si se aude foarte bine, iar un prieten are un Ibanez Ac 260 (nu sunt sigur) iar Fender-ul meu se aude mai natural (nu stiu exact cum sa explic).Iar lemn laminat inseamna mai multe fasii lipite una peste alta.

| cocowx a răspuns:

Daca vrei sa canti rock ia-ti ibanez, daca vrei pop sau balade ia-ti fender
eu as lua fender ca e buna si pentru rock si e si ieftina, ibanez e doar pentru rock aproape

| ValyCT a răspuns:

Am eu un Fender Squier SA-105, NOU, la cutie, cu toate accesoriile, 300 lei FIX (pretul ei de magazin a fost 400 lei) E in garantie, inca 34 de luni.