| sίмρℓε☻кι∂a a întrebat:

{Funda}Heeii` TPU`!
Am nev0ie de ajutor`. Iar`...
Deci La scoala doamna de muzica ne-a spus sa pregatim o melodie fara injuraturi` sau pornografii`...Acum`. Am nevoie de o melodie pentru fata[cu versuri] sa nu aibe tonul inalt caci nu-l pot canta. si`n engleza sau orice limba in afara de germana nemteste etc`.[Dau funda la primul rasp` corect`]

Răspuns Câştigător
| problematic_9107 a răspuns:

Ruxy, eu am incercat sa cant Hurt de Christina Aguilera si crede-ma ca e foarte grea, desi am calitati vocale.Deci nu e o alegere buna daca optezi pentru o piesa usoara...

Pt cea care a pus intrebarea, draga mea, eu iti recomand piesa Ploaia de la Spin, este in limba romana asa ca iti va fi mai usor s-o interpretezi, si e destul de usoara... asta daca nu cumva vrei sa canti Melc, melc, codobelc. big grin
pupici :X

2 răspunsuri:
| Ruxy_1106 a răspuns:

Aceeasi tema o am si eu.
Eu am sa incerc ceva lent, mai usor de cantat.
Ma gandeam la Christina Aguilera - Hurt sau Britney Spears - Everytime.
Sper sa te ajutelaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crezi ca ar fi trebuit sa va ceara sa pregatiti un cantec (melodie cu text) trivial?