| anonim_4396 a întrebat:

Hei. ati putea sa mi dati o lista cu piese rock? si de asemenea cu interpreti? sau si ceva metal dar mai mult rock?

3 răspunsuri:
| OhHYeEEaH a răspuns:

Poti incerca :

Linkin Park - Numb
Thousand Foot Krutch- War of Change
Evanescense- Bring Me To Life
Metallica - Enter Sandman
Rob Zombie - Dragula
Breaking Benjamin - Dance With The Devil
Five Finger Death Punch - Wrong Side Of Heaven
Slipknot - Psychosocial
System Of A Down - Chop Suey!
Apocalyptica - I Don't Care
Three Days Grace - I Hate Everything About You
Nirvana - Smells Like Teen Spirit
Pink Floyd - Another Brick In The Wall
Guns N' Roses - Paradise City
Disturbed-Down with the Sickness
Anthrax - Got The Time
Pantera - Walk
Drowning Pool - Bodies
Marilyn Manson - Personal Jesus
Avenged Sevenfold - A Little Piece Of Heaven

Am incercat sa iti ofer cate o melodie de la cate o trupa diferita ca sa ai si lista de interpreti big grin
Sper sa iti placa!

| Pilatec_Paulina_Elena_1995 a răspuns:

Depinde ce vrei. De exemplu rock alternativ ar fi: Linkin Park (trupa), Evanescense (trupa), The red (trupa). Melodiile le poți cauta singura.
Eu una nu ascult alternativ, ascult death metal, black metal, si tot ce se bazeaza pe asta. Iti dau niste trupe care canta black metal si heavy: Bucovina (heavy), Burzum (black), Sumoning (black), E-an-a (heavy), etc, etc. Tre las sa cauti singura ce gen iti place ca oricum iti vor aparea o grămadă de melodii asemănătoare in lista cand le vei asculta pe astea pe yt.
Sper ca ti am fost de ajutor!
FUNDA?☺