| StJimmy a întrebat:

Hei! Imi poate explica cineva care este diferenta dintre betele de toba 5A, 7A, 5B, 2B etc? big grin ..sunt incepator si imi voi comanda un set de tobe...la care trebuie sa iau si niste bete..si nu am idee ce trebuie. Funda pentru cel mai bun raspuns! ( prefer sa raspundeti decat daca stiti) big grin

Răspuns Câştigător
| MarcŞiAtât a răspuns:

In sfarsit o intrebare mai ok...
Pai! In primul rand difera grosimea. Chiar daca pare ciudat, 7A e mai subtire decat 2B iar 5B este mai gros decat 5A. Daca esti incepator, cea mai potrivita marime e 5B (pentru rock in general, repetitii si studiu)! Sa le eviti pe cele cu varf din nylon, ia-ti cu varf din lemn!
Hai, spor la lucru si mai astept intrebari de genul. happy

1 răspuns:
| Vasilescu_Cami_1999 a răspuns:

Buna! Da este o diferenta fiecare scoate sunete asemanatoare dar de fapt sunt diferite.