| kagome_8372 a întrebat:

As avea o intrebare adresata chitaristilor. Am primit o chitara acustica si as vrea sa i au niste ore. Am vazut un afis cum ca o studenta preda cursuri de chitara folk. Imi puteti spune si mie ce inseamna concret muzica folk?
Deoarece mie mi-ar placea sa stiu sa cant melodii ca Greenade - bruno mars, taylor swift, owl city - fireflies etc.
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| MariusFurduescu a răspuns:

Buna, Folk-ul este un stil muzical cantat de artisti precum mircea baniciu, victor socaciu, vasile seicaru, ada milea etc. Ceea ce te-ar interesa pe tine este stilul pop. Daca esti din Bucuresti si esti interesat/a de lectii de chitara, ma poti contacta la marius@the-guitar.ro. Mai multe detalii despre lumea chitarei vei putea gasi pe site-ul meu www. the-guitar.ro. Mult spor, Marius Furduescu