| kagome_8372 a întrebat:

As avea o intrebare adresata chitaristilor. Am primit o chitara acustica si as vrea sa i au niste ore. Am vazut un afis cum ca o studenta preda cursuri de chitara folk. Imi puteti spune si mie ce inseamna concret muzica folk?

Deoarece mie mi-ar placea sa stiu sa cant melodii ca Greenade - bruno mars, taylor swift, owl city - fireflies etc.

Multumesc mult!

1 răspuns:
| ImHisHeroine a răspuns:

Cand vrei sa faci chitara, in primul rand, trebuie sa incepi cu muzica clasica, pentru a pune bazele, pentru ca toti artistii trebuie sa cante si muzica clasica (eu sunt pianista, dar o sa incep sa fac si chitara), iar mai apoi sa faca si muzica de alte genuri. Folkul-muzica cu radacinile de prin anii 1930.laughing