| anonim_4396 a întrebat:

Care este reteta succesului pentru un muzician/artist?
De ce au ajuns unii atat de celebri si de ce multi artisti foarte talentati nu au sanse sa fie auziti?
Cum ar trebui sa fie un artist complet?
Si unii cum scapa de emotii?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

" De ce au ajuns unii atat de celebri si de ce multi artisti foarte talentati nu au sanse sa fie auziti? " - Pile. Plus o generaţie foarte tristă de ascultători, care apreciază doar rahaturile şi ignoră cu vehemenţă orice alt artist talentat, găsind tot felul de motive pentru care acel artist talentat ar fi mai slab decât rahaturile pe care le ascultă ei.

" Care este reteta succesului pentru un muzician/artist? " - Dacă-i bărbat, ţine mult şi de aspectul fizic(vezi exemplele de azi, când sunt atâtea copile de 10 ani disperate după bieber sau direction), cât şi de relaţiile pe care acesta le are cu diferiţi oameni şi de bugetul de care dispune. Dacă-i femeie, la fel, aspect fizic, silicoane, botox, nu prea multă inteligenţă că strică şi, bineînţeles, nopţi de " negocieri " cu impresari, manageri, directori şi producători.

" Cum ar trebui sa fie un artist complet? " - În primul rând ar trebui să aibă voce, ceea ce mulţi în ziua de azi n-au, fiindu-le modificată vocea pe calculator la greu. În al doilea rând să aibă personalitate, că degeaba vii şi cânţi ceva dacă nu poţi să exprimi nimic prin acel cântec şi prin campania de promovare pe care i-o faci. În al treilea rând, să merite cu adevărat atenţia publicului şi să şi-o câştige în mod cinstit şi natural, nu să fie băgat pe gât publicului de către mass-media, aşa cum se întâmplă acum cu diverse ciurucuri(Ruby, Inna, Alexandra Stan, Andra, Corina, Antonia - Rihanna, Gaga, Minaj, etc). Să nu se comporte ca un zeu al industriei(chiar dacă el este unul), aşa cum se comportă unii acum. Sau cum sunt promovaţi, mai bine zis, unii acum. Să nu fie ca ceilalţi, să aibă un stil propriu, am mai zis asta. E vorba de personalitate. Şi cel mai important, să atragă atenţia tuturor prin vocea sa, nu prin aspectul fizic, aşa cum se întâmplă acum...

" Si unii cum scapa de emotii? " - Unii ştiu că sunt penibili, deci n-au nimic de pierdut dacă se fac şi mai mult de râs pe scenă(Velea, Smiley, Connect-R). Alţii, încearcă să ofere tot ce au mai bun fanilor. Ştiu că dezamăgind publicul, se vor dezamăgi şi pe ei, deci fac tot posibilul ca totul să iasă cât mai bine.

1 răspuns:
| raduthebest a răspuns:

Trebuie sa isi arate fundul, tatelel si alte chestii.