| anonim_4396 a întrebat:

cum pot sa ii conving parintii sa te lase la ore de chitara. si sa iti cumperre o chitara. visul meu cel mare e de a fii chitarista iar eu ii intreb daca ma lasa iar ei nu! ma ajutati?

2 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Stiu cum e, si eu am vrut acelasi lucru si i-am convins pana la urma. Trebuie sa te rogi mult de ei, si sa-i convingi ca asta e visul tau. Cel mai important este sa inveti, pentru ca daca o sa te vada ca inveti, atunci o sa-ti cumpere chitara. Ei sunt pe principiul: scoala pe primul loc, dupa aia muzica.
Daca o sa inveti si te vei ruga de ei, iti vor cumpara, te asigur. Parintii iti iau orice daca inveti ^_^. Le poti spune ca iti place mult si vrei sa inveti, si atunci sigur se vor mai gandi. La mine cel putin asa s-a intamplat. Mama nici nu vroia sa auda, tata era mai nesigur in schimb, si pana la urma i-am zapacit, am invatat si mi-au luat.

| antimulte a răspuns:

Gasiti un compromis, ei ce isi doresc de la tine? Faci ce vor ei, te duci la tara, inveti foarte bine sau ce ti-ar cere, doar sa te lase sa vezi cat poti sa iti urmezi visul.