| didi12 a întrebat:

De la un timp, aproape la fiecare melodie romaneasca noua(mai ales de club) o gramada de utilizatori dau pe youtube comentarii de genul:"atatia(numarul de dislike)sunt cocalari, sau le place guta cu florin salam". Sincer deja m-am saturat. Daca mie nu imi place o melodie asta nu inseamna ca sunt cocalara.Sau mai aud comment-uri de genul:"Cei care au dat dislike nu stiu ce e muzica adevarata". Dar ei stiu? Sincer de la un timp am observat ca aproape toate melodiile romanesti seamna intre ele, au acelasi ritm. Iar pe cealalta parte, fiecare cu gusturile sale, acestea nu se discuta.As vrea sa stiu, voi ce parere aveti despre asta?happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă ar fi așa inteligenți, ar ști să respecte părerea altuia.

4 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Pai normal, trebuia si meltenii sa se ia dupa ce-au vazut la americani.

La ei e: xyzw people like Justin Bieber
La noi e: xyzw persoane sunt cocalare

S-au luat dupa straini ca sa para c00l si interesanti.Adevarati cocalari si wannabe penibili sunt ei, parerea mea.Eu nu vad nicio diferenta intre majoritatea house-ului din Romania si manele.

| TeoPT a răspuns:

Mdea, am văzut și eu. Ei se cred oameni foarte culți dacă nu ascultă Guță și ascultă Inna. Pentru mine este același lucru, Inna e manelistă în variantă modernă.
Ei n-au auzit de genuri superioare precum rock-ul. În universul lor de oameni limitați mintal există doar muzica lor de club care e jm3k3r1 și manelele.

Lasă-i naibii.straight face
Baftă

| oohYeahBoo a răspuns:

Au ''împrumutat'' chestia asta de la străini. Dar de ce-i bagi in seamă când ştii că ei sunt, de fapt, adevăraţii cocalari?

| ketchuppw a răspuns:

Si eu am aceeasi parerebig grin