| Ioana12345678910 a întrebat:

imi puteti da si mie mai multe detalii despre membrii trupei Satra Benz? Va rog!

18 răspunsuri:
| Gonrax a răspuns:

Niște gunoaie.

| Ioana12345678910 explică (pentru Gonrax):

Sa stii ca nu am chef sa ma mai cert cu cineva ca zice despre ei ca sunt niste gunoaie.Voi haterii ii puteti numi cum vreti voi atat timp cat mie imi place muzica pe care o fac ei nu ma intereseaza parerea voastra.

| Aslam a răspuns:

Ce anume ai vrea sa stii despre aceste "genii"?
Killa Fonic si Super Ed, au 2 lucruri in comun. Amandoi sunt dezosati si ANALfabeti, mai multe nu stiu despre ei.
Keed... who the hell is this ***?!
Iar ultimul, dar nu cel din urma, Nosfe, fratele lui Mihai Bendeac.
Despre Nosfe n-am ce comenta, era un rapper bun, inainte sa intre in stolul de ciori numit "Satra".
Cam acestea sunt toate informatiile importante despre ei.
Pa, pa.

| Ioana12345678910 explică (pentru Aslam):

Ei sunt analfabeti? Daca erau analfabeti nu mai cantau si nu mai aveau atatea vizualizari pe Youtube la o melodie.Si multi spuneti ca Satra Benz este o trupa de cacat..macar de ei a auzit cineva de voi nimeni..stati toata ziua pe calculator si da-ti hate.Sunteti tari in tastatura dar daca ar veni un membru din trupa la voi sa va bata imediat incepeti sa plangeti si alergati la mami.Sa fim seriosi si despre BUG Mafia se spunea la inceput ca este o trupa de **** si acum este cea mai tare trupa...plus ca multi nici macar nu ati ascultat o melodie facuta de ei si da-ti hate.Nici macar nu stiti ce gen de muzica fac ei.Pana acum un an si eu eram hater Satra Benz si nu imi placea ce muzica fac ei, pana sa ascult o melodie de-a lor si atunci efectiv m-am indragostit de muzica pe care o fac ei.Cand o sa ajungeti si voi ca ei sa ma sunati pana atunci ciocu' mic.

| Aslam a răspuns (pentru Ioana12345678910):

Uită-te în pul*a mea pe YouTube, vei vedea ca există o mulțime de analfabeți care au un număr foarte mare de vizionări, la maneliști ma refer, printre care și Șatra. N-am nevoie să audă nimeni de mine, decat să fiu urât de o țară întreagă, prefer să fiu un necunoscut, ca și tine, domnișoară. Nu stau toată ziua pe Facebook sau calculator, am lucruri mai bune de facut decat să-mi petrec viața în mediul virtual. Nu sunt tare în tastatura, doar am scris ce cred, cum am scris și pe pagina lor. Cine să bată pe cine? laughing) Fetițo, te uiți la prea multe filme, scoate-ți arfele astea din cap, suntem în RO, nu in State. Cine spunea ca Mafia e de? Primele albume de la Mafia au fost excepționale, poate chiar cele mai bune albume din perioada aceea. Dacă n-ai apucat acele timpuri, nu comenta. big grin Și stai tu liniștită, știu ce cântă Șatra, le-am ascultat câteva piese și m-am convins că-s cancer pentru urechile mele. Ei încearcă să facă Trap, nu rap sau hip hop. Doar că "trap-ul" lor, este de Căcat, pe bune, nici măcar muzică nu este. Erau mult mai buni când cântau singuri, in special Killa si Nosferatu', acum s-au dus de tot pe pul*ă.
Felicitări, fi sănătosa dacă-ți place. laughing) I don't *** care!
Ți-am scris, decât să ajung ca ei, să fiu urât de o țară întreagă, prefer să răman necunoscut.
Oh, da, ciocu' mic să-i spui lui Killa Fonic, el este cioară, nu eu.
White and proud!
Pa, pa, fetițo. : ))))

| Ioana12345678910 explică (pentru Aslam):

In primul rand Satra Benz nu e urata de o tara intreaga, ea este iubita de toata tara..ca mai exista plozi dar ii dau hate la tot ce face aia e altceva.dar asta e Romania. tara in care mai bine esti manelist decat sa aduci ceva nou in industria muzicala si sa nu faci muzica comerciala.Pana la urma asta e trap-ul un gen de muzica mai violent si in care versuri nu trebuie sa aiba o logica intre ele.Si Killa Fonic o fi el cioara dar macar are talent fata de tine..Si daca nu avea talent nu canta cu Connecte-R, Raluka si Irina Rimes si plus ca va canta si in deschidere la concertul BUG Mafia.Si macar ei au muncit si au reusit nu ca altii ca ajung "artisti" pe banii lu' tati. Oricum fiecare cu parerea lui. daca asta e parerea ta eu ti-o respect dar daca nu esti mai bun ca cineva eu zic sa nu comentezi.Si inca ceva ba am apucat vremurile in care BUG Mafia era la inceput si chiar si ei au spus intr-un interviu ca la inceput si ei au primit mult hate.

| Aslam a răspuns (pentru Ioana12345678910):

Ok, te las sa ramai in lumea ta imaginara. :) Daca tu crezi ca Satra e iubita de toata tara, te inseli amarnic. Dar, in fine, nu-mi place sa ma contrazic, mai ales cand am dreptate. Eu pot dovedi cat de "iubiti" sunt cu aceasta simpla poza. :)) https://www.facebook.com/ElNinoMusic/?fref=ts

Doar pentru ca multor oameni nu le place Satra, nu inseamna ca sunt plozi, pur si simplu nu le place, cum nici mie nu-mi place. Insa, mai sunt si oamenii care chiar daca nu le place Satra, se duc la piesele lor sa comenteze aiurea si sa dea dislike. Eu nu fac asta, nu-mi place, ignor.
Chiar nu ma intereseaza despre acest subiect. Urasc manelele mai mult decat pe Satra.
Serios? Hai, mai, pe bune? Stiu ce-i ala trap-ul, chiar imi place, dar ceea ce face Satra, nu este trap original.
Ce fac ei este, manele cu versuri de rap. Chiar si ei au spus intr-un interviu ca trap-ul lor este manelizat.
"macar are talent fata de tine".
Hmm... am spus eu cumva ca cant? :))) N-am talent in a face muzica, nici nu ma intereseaza, sunt doar un ascultator, ca si tine.
Chiar nu-mi pasa cu cine a cantat, sunt doar alti artisti comerciali.
Bravo lui, sa cante si la inchidere daca vrea, nu ma intereseaza.
Atata timp cat nu apare pe scena cu PArazitii, its ok.
Acei oamenii care au ajuns "artisti" pe banii lui tati, sunt cantareti de muzica comerciala. :))
Da, asta e parerea mea. Chiar nu-mi pasa daca mi-o respecta cineva. E ceea ce cred eu, de ce crezi tu, sau altii, sincer chiar mi se rupe. :D

| Ioana12345678910 explică (pentru Aslam):

Oricum chiar daca nu iti place Satra nu ma intereseaza atata timp cat eu ascult si imi place.Fiecare cu parerea lui si cu gusturile lui.Nu vreau sa ma cert cu tine acum cand nici macar nu te cunosc si e penibil sa ne certam doar ca mie imi place o trupa si tie nu.Eu doar mi-am spus parerea si nu m-am referit doar la tine ci la toti care dau hate la Satra.

| Aslam a răspuns (pentru Ioana12345678910):

Am inteles. Nici eu nu vreau sa ma cert, mai ales pentru un subiect atat de prostesc ca preferintele muzicale... Cum ai spus si tu, gusturile nu se discuta. Nici nu stiu de ce am continuat sa dau raspunsuri ironice... Oricum, scuze daca te-am jignit s-au suparat.

https://www.youtube.com/watch?v=QcvNeu0kO4Q

O piesa cu Killa, care-mi place si mie. :D

| Ioana12345678910 explică (pentru Aslam):

Nu m-ai suparat sau jignit.Sa ma ierti si tu pe mine daca te-am jignit s-au suparat.

| EzeQuielz a răspuns:

*late answer*
Salut, Killa Fonic (Ionut Raducanu) are 29 de ani, fiind nascut in 1989 (dupa numele albumului sau, Ramses 1989), are 3 albume: Lord de Cartier, Ramses 1989, Lama Crima. Keed (Ionita Bogdan David) detine casa de discuri PugLife Entertainment, are 29 de ani, cred, are 2 albume, urmand sa mai apara altul curand, am auzit: Londra, Regele. Nosfe (Darius Vlad Crețan) s-a apucat de Rap in 2002, in Italia, s-a nascut in 1985, avand 33 de ani are urmatoarele albume: Arca lui Nosfe, Uncle BENZ. Super ED (Guta Catalin) nu stiu prea multe despre el, este din Bucuresti, am auzit ca are 30 de ani (nu stiu daca are atat.), a lucrat in Spania ca barman.
Sper ca te-am ajutat, scuze de raspunsul intarziat, succes!

| xomic a răspuns (pentru EzeQuielz):

Killa fonic are doar 1 album, acela fiind lama crima. Lord de cartier și ramses 1989 sunt mixtape-uri.

| Anonymous1988 a răspuns:

Ignora gunoaiele astea
Killa fonic: 24 ani tatal lui a fost de emnie rroma a avut multi frati dintre care au si murit mama si tatal lui sunt despartiti
Amuly: 19 ani este fratele lui killa
Keed: inainte sa se lanseze pe seek music a fost si inca este la puglife si a facut melodii precum: fa banii ciocolata etc
Despre nosfe si super ed nu stiu nimic
Funda?

| Ioana12345678910 explică (pentru Anonymous1988):

1.Killa nu are 24 de ani
2.Amuly nu este fratele lui Killa
3. Apreciez macar ca tu nu m-ai injurat si nu i-ai injurat pe ei.

| Anonymous1988 a răspuns (pentru Ioana12345678910):

1 ba da are 24-25 nu stiu acum
2 Ba este a facut o marturisire pe Instagram acum 2-3 ani pe cand amuly avea 16-17 ani
3 vorbeam la plural adica de toti cei ce zic ca satra e gunoi adica daca nu iti place nu asculti ce e vina mea ca tu te-ai simtit

| Ioana12345678910 explică:

Baiatu',de unde stii tu ca au fani cu varstele cuprinse intre 12 si 15 ani? Ii stii tu toti fanii ca sa faci astfel de afirmatii? La concert varsta cu care pot intra este de 16+ deci nu au fani doar de 12 ani, si plus ca Arenele Romane au fost pline.Doar pentru ca a adus in industria muzicala ceva nou, nu trebuie sa o numiti o trupa de ****.Ei au muncit foarte mult ca sa ajunga aici.Au stat zile in studio si nopti nedormite ca sa scoate niste melodii, in timp ce voi haterii sateati si nu faceati nimic.Si veti vedea ca pe viitor, haterii vor deveni fani.Asa s-a intamplat si cu Parazitii, Bug, Harp Cord si alte trupe de rap.

| IonutSiAtat92 a răspuns (pentru Ioana12345678910):

Eu nu urasc pe nimeni.Si tin sa te contrazic, nu-mi plac melodiile lor pentru ca iti spun sincer "sunt de ****" si nu inteleg o boaba din ce spun ei da? Nu sunt hater si nici fan nu voi deveni. Sper sa ma intelegi ok? Nu compari Mafia, Parazitii sau Specii cu astia.

| Ioana12345678910 explică (pentru IonutSiAtat92):

Dar nu i-am comparat cu Bug, Parazitii sau alte trupe.Am zis doar ca si aceste trupe au avut hateri la inceput, care cu timpul au devenit fani.Iar tu te-ai contrazis cand ai zis ca au fani de 12 ani.Nu mai traim pe vremea lu Ceausescu in care sa ii huiduim ca au zis o injuratura pe beat. Oricum Satra Benz a crescut si pe spatele vostru, al haterilor.