| natalyia a întrebat:

Hei TPU va rog sa ma ajutati! am intrat in corul scolii si profa care ma selectat vrea sa ma aua cum cant un cantec frumos ca la preselectie am cantat desteaptate romana happy eu aws vrea sa cant melodia de la justin bieber baby dar nu prea sctiu sa pronunt cuvintele puteti sa-mi scrieti cum se citesc sau daca nu stiti sugeratimi niste melodi frumuasa in romana

Răspuns Câştigător
| AL3XandraAnndreutza a răspuns:

Iti spun un lucru important,trebuie sa stii cum sa vorbesti frecvent engleza, daca vrei sa-ti fie mai usor. Daca nu, uite ce ar trebui sa faci(este modul prin care am invatat eu engleza): asculti melodia de vreo 5-6 ori,apoi cauti pe youtube justin bieber baby karaoke +lyrics si incerci sa pronunti cuvintele de acolo,impreuna cu justin,chestii de-astea...Te pricepi tu!
Daca nu iti place,incearca alte melodii, uita-te in topurile mai vechi din Romania, si gasesti o groaza de melodii noi!