| MJ4everkingofpop a întrebat:

Imi puteti scrie toti cantaretii care au cantat melodia WE ARE THE WORLD?
Dar nu cea noua in care canta Justin Bieber si restul, ci cea in care canta Michael Jackson.
As vrea sa ii scrieti in ordinea in care canta melodia.
Funda.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chiar nu era necesar să pomeneşti în întrebare şi de acel castor infect, nu dă bine pe lângă toate aceste legende ale muzicii enumerate mai jos:

- Lionel Richie.
- Stevie Wonder.
- Paul Simon.
- Kenny Rogers.
- James Ingram.
- Tina Turner.
- Billy Joel.
- Michael Jackson.
- Diana Ross.
- Dionne Warwick.
- Willie Nelson.
- Al Jarreau.
- Bruce Springsteen.
- Kenny Loggins.
- Steve Perry.
- Daryl Hall.
- Huey Lewis.
- Cyndi Lauper.
- Kim Carnes.
- Bob Dylan.
- Ray Charles.

Sunt în ordinea apariţiei acestora în cântec. Dacă vrei mai multe detalii despre acest proiect numit " We Are The World ", cred că vei găsi tot ce-ţi trebuie pe wikipedia.

http://en.wikipedia.org/wiki/We_Are_the_World