| AlissonTammy a întrebat:

Cei care ascultati rock-alternativ sau pop-punk, care sunt trupele voastre preferate? Dar melodiile?

8 răspunsuri:
| Polaris a răspuns:

Ce dracu-nseamnă rock alternativ?

| Narcis2007 a răspuns:

Linkin parca
30 seconds to mars
skillet
evanescence
avantasia

| mODIN a răspuns:

Imi place un pic Sex Pistols si Misfits

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, îi iubesc pe cei de la Green Day. Îmi plac toate melodiile lor, dar cele care mi-au intrat în inimă sunt:
- 21 Guns
- Wake Me Up When September Ends
- X-Kid
- Stay The Night
- Oh, Love

Îmi mai place și Evanescence. Cred că cea mai reușită melodie a lor este My Immortal. Alte melodii care-mi mai plac sunt My Heart Is Broken și Everybody Fool.

Daaaar, serios vorbind, trupa mea preferată e My Chemical Romance. Îmi plac toate melodiile lor...și mi-ar lua prea mult să ți le scriu laughing

| 1DeadMemories a răspuns:

Thousand foot krutch
Papa roach
Breaking Benjamin
My Chemical Romance
Secondhand Serenade
Paramore
Skillet

| BloodAndPain a răspuns:

Clar, Alternosfera+Evanescence+Paramore...

| iamdark a răspuns:

Muse, asculta toate piesele, sunt incredibili, au intrat in topuri si e isterie pe bilete, toti ii vor live. Si in mod clar Nirvana, a fost acolo la inceput. Si Linkin dar melodiile noi sunt prea tehno, incearca albume mai vechi. Coldplay sunt si ei buni, mie imi plac mult "Fix you" si "The scientist". Three days grace nu e arhicunoscuta dar clar are piese bune, trateaza subiecte mai "depresive" dar in mod clar arunca cu speranta. Si nu uita de Evanescence si Nickelback How you remind me or Rockstar sunt cam cele mai bune. Mai multe gasesti aici http://www.thetoptens.com/best-alternative-bands/ nu e un top "corect" din punctul meu de vedere pentru ca Linkin sunt cam jos in momentul asta si as urca Muse sus de tot pentru ca merita, dar ai acolo nume mari (cam toate) si comentarii ale fanilor astea ajuta mai mult decat ce spun eu. Sper ca ti-am fost de ajutor :)

| NadiaHeitz a răspuns:

Mie îmi place Hollywood Undead, cred că e cea mai tare formație. Cel mai bun album al lor este Day Of the Dead, cel puțin aşa cred eu.