| anonim_4396 a întrebat:

Hello TăPăU!
Vreau sa va intreb,ce inseamna pentru voi muzica? Adica,fiecare asculta muzica si are o anumita melodie preferata, nu pentru toata lumea muzica este ceva atat de "mare". Pentru voi ce e muzica?

5 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Glorie Lui Dumnezeu.

| alexxa a răspuns:

Pe langa definita muzicii as zice ca pentru mine e totul big grin.E cel mai bun prieten, sora, fratele...samd big grin

| Bris a răspuns:

Pai pentru mine sunt 2 variante :
1.Muzica este arta combinării notelor în succesiune și simultan într-o formă plăcută estetic, organizarea ritmică a acestor note și integrarea lor într-o lucrare completă.
2. Musica este un amestec de sunete care se potrivesc in difereite momente pentru mine, adica atunci cand ascult muzica lenta ori mi-e somn si vreau sa dorm( ca daca mi`era somn si nu voiam sa dorm ascultam muzica hard rock sau ceva energic laughing) ) sau daca ma simt vioaie sau ...neadormitalaughing ascult musica dance sau pop.

| Onio a răspuns:

Pentru mine personal muzica este PURA ENERGIE.
Dar, din pacate nu tot ce se comercializeaza acum se poate numi muzica.
Acum depinde si de genul de muzica, o melodie ritmata ma incarca pozitiv, una lenta ma relaxeaza, altele au versuri frumoase care te fac sa "visezi" s.a.m.d.
Oricum, muzica face parte din viata mea. I ♥♥♥♪♫♪♪♫♫♪♫♪ :D

P.S. Acum ascult ceva relaxant :)
http://www.youtube.com/watch?v=lVxz92XAv0U

| MissVamp a răspuns:

Muzica e viata si e tot ce pot simti liber, fara sa fiu obligata, o am in minte si nimeni nu mi-o poate lua.trebuie sa lupti pentru ce iubesti, asta e cel mai impotant, eu traiesc si ma inveselesc cand ascult muzica si fara ea nu cred ca pot trai...nu cred ca ma intelege cineva
happybig grin bafta