| BogdanS a întrebat:

Hello TPU! Cum se face ca primesc mailuri pe youtube si gmail de la canale de pe youtube care distribuie muzica dubstep si celelalte genuri electro? Adica de unde stiu ce fel de muzica ascult eu?

Răspuns Câştigător
| mustard a răspuns:

Daca te-ai abonat la un canal cu muzica dubstep, ai lasat vreun comentariu la vreun videoclip dubstep, sau ai adaugat la favorite vreun videoclip dubstep ei folosesc statisticile astea sa te bombardeze cu spam pentru genul asta de muzica.

| BogdanS explică (pentru mustard):

Deci sa inteleg ca daca de exemplu las un comentariu pe canalul de dubstep al lui UKF sau imi place un video etc. de acolo pot vedea si alte canale de pe youtube de acelasi gen si imi trimit email-uri pentru a vizita si canalul lor.Asa este? Eu nu am niciun subscribe la niciun canal de pe Youtube.Dar sa stii ca imi convine sa primesc aceste email-uri.Chiar vroiam noi melodii electro.Mersi mult.Ai funda!

| mustard a răspuns (pentru BogdanS):

Da, multi asa isi promoveaza canalele, iau la rand videoclipuri asemenatoare si trimit mesaje celor care au lasat comentarii. Dar si Google foloseste istoricul tau pe youtube sa iti sugereze videoclipuri la rubrica "recommended for you" cand esti logat pe youtube.

3 răspunsuri:
| Mădă0611 a răspuns:

Păi, dacă ai dat subscribe, add to favorites or playlist sau ai comentat la un video, uploaderul primeşte un e-mail, aşa că ştie că ai trecut pe acolo şi ţi-a plăcut.
(YouTube --> Settings --> E-mail --> Email Notifications)