| Ursache_Cristina_2000 a întrebat:

Hello, tuturor! Am si eu nevoie de niste pareri, e prima data cand incerc sa fac asa ceva. Din plictiseala am inceput sa scriu niste versuri, ca si o poveste care rimeaza, pentru prima data in viata cand fac asa ceva, mi se pare ca au iesit foarte bune. Vreau si eu niste pareri, poate si niste sfaturi.

"Totul a început ca orice poveste
Dar orice poveste te şi amăgeşte,
Eram doi copii uitaţi de lume
Tot ce ştiam era să facem glume,
Să râdem de oameni,de tot ce ne înconjoară
Și să ne gândim că nimic nu ne doboară,
Pe vremea aia eram doar amici
Eram doar nişte copii mici, voinici,
Timpul s-a dus şi tot s-a dus
Și din toată chestia asta eu am dedus,
Că noi NU eram doar nişte copii
Eram nişte adolescenţi cu nişte principii,
Principii care ne-au arătat,
Că noi până acum ar fi trebuit să fi învăţat,
Că dragostea NU e un sentiment uşor
Uneori trebuia să mai deschidem un ochişor,
Să vedem cât de orbi am fost,
Și cum ne-am comportat de prost,
Că de fapt între noi era o iubire adevărată
Care cu nicio iubire nu era comparată,
Acum,regret că te-am lăsat să pleci
Și că ai putut să te amesteci,
Să îmi faci dezordine în suflet
Iar tu, să nu îmi adresezi de rămas-bun, nici măcar un zâmbet."

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Subiectul e fumat de mult.
Aceleasi cacaturi cu adolescenti care vezi doamne,se iubesc,de ce te-am parasit,de ce mi-ai supt **** etc.

In primul rand, daca tot vrei sa faci ceva pe subiectul asta incearca sa pari mai original.

Iar rimele par puerile in unele locuri, dar totusi, rimeaza.

Nu trebuie sa ai talent in a face rime, trebuie munca.

Asa ca 2 sfaturi am pentru tine:
originalitate si munca multa la versuri, rime etc.

Daca iti place rap-ul poti sa vezi cum suna versurile puse pe beat.

5 răspunsuri:
| Mihaelaa98 a răspuns:

Pune o pe muzica rap si o sa iasa super

| RareşTPUro a răspuns:

Este intre bine si asa si asa. deoarece versurile tale la un moment dat suna a poezie. Poate din cauza ca citesc versurile in loc sa le ascult... totusi este bine pentru un inceput, creat la plictiseala! kiss

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E bunișor pentru prima dată, continuă să compui.

| alexia29 a răspuns:

Frumos happy