| helllauuu a întrebat:

Hey! cate feluri de rock exista, imi puteti da la fiecare exemplu o trupa, funda:d

26 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felu' unu, doi și trei.Dar mai bine mori cu manele pe fundal.

| alincool22 a răspuns:

Chiar nu stiu cate feluri de rock exista

| ZigZagMTFK a răspuns:

Oh... Sunt multe. Art rock - Rock britanic - Rock crestin - Rock clasic - Desert rock - Detroit rock - Rock experimental - Garage rock - Glam rock - Glitter rock - Hard rock - Heartland rock - Rock instrumental - Jam rock - Jangle pop - Krautrock - Post-rock - Power pop - Rock progresiv - Protopunk - Rock psihedelic - Pub rock - Soft rock - Southern rock - Surf rock.

| BlackWaltz a răspuns:

E greu sa dai un sarci pe gugal...
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_rock_genres

| Dragonfly6 a răspuns:

Un fel de doua feluri, dar cred ca mai bine ai ramane la forza salam.

Răspuns utilizator avertizat
| helllauuu explică (pentru anonim_4396):

Decat s-a fi rau, mai bine nu ma comenta

| helllauuu explică (pentru Dragonfly6):

Vorbeste in numele tau, nu ai cum judeca daca nu cunosti!

| Wøodenpints a răspuns (pentru alincool22):

Și ai simțit nevoia să răspunzi ca să afle toți că nu știi.

| Crucified a răspuns:

Serios!? straight face

| Rakanishuu a răspuns:

Nuu, lasaaa! Se vede ca rock-ul nu-i de tine. Ramai la aceeasi muzica de o asculti ca peste o saptamana-doua o sa te plictisesti de el, pun pariu.

| TheMetal a răspuns:

Christian rock- Skillet
Hard rock-Metallica, Iron Maiden
Rock simfonic-Nightwish
Rock gotic- Tristania, six feet under
rock and roll- The doors
Pop-Rock-Pantera
Rock vechi- Led Zeppelin
fundita?

| BlackWaltz a răspuns (pentru TheMetal):

Pantera e pop-rock? Serios? Si "rock vechi" asta ce gen mai e?

| Dragonfly6 a răspuns (pentru helllauuu):

What?

| TheMetal a răspuns (pentru BlackWaltz):

Nu stiu. eu vreau doar fundita aia laughing) si nu stau sa le zic pe toate si sa dau si trupe ca ma apuca batzu happy happy happy happy

| Svartedauden a răspuns (pentru TheMetal):

No comment -_-'

| TheMetal a răspuns (pentru Svartedauden):

Eee acuma veniti toti pe mine cu reprosurile... happyhappy laughing

| BlackWaltz a răspuns (pentru TheMetal):

Mda.

| TheMetal a răspuns (pentru BlackWaltz):

Da. pantera are anumite melodii cu o inclinatie spre pop-rock si nu am stat sa ma gandesc la alte trupe.

| Svartedauden a răspuns (pentru TheMetal):

Pai daca n-am veni, nu s-ar mai povestii laughing Uite un sfat: informeaza-te cum trebuie happy Serios.winking

| Svartedauden a răspuns:

Imi place poza de profil happy

| BlackWaltz a răspuns (pentru TheMetal):

Ma, cand o fi Pantera pop eu o sa fiu Sfantu' Duh. Aia erau glam metal la inceputuri, da' nu pop-rock. Oricum, nu mai conteaza, lasa.

| CautNume a răspuns:

Lasa tu rockul.

| BrokenArrow a răspuns (pentru TheMetal):

Ai uitat de:
Glam rock- Cannibal Corpse.

| TheMetal a răspuns (pentru BlackWaltz):

Ba acuma serios mie la telefon imi arata la genuri pop-rock. apoi daca si telu' minte...

| Duucu a răspuns (pentru TheMetal):

Pantera e pop-rock?
Și ce e aia rock vechi?