| LadyInBlack a întrebat:

Hey. happy
Ce solista (care canta rock, desigur) va place?

19 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

1.Tarja Turunen(Nightwish),cred ca nu mai trebuie sa explic de ce, are o voce magnifica, care te patrunde si te face sa traiesti muzica ei cu intensitate
2.Angela Gossow(Arch Enemy), pentru ca are o voce pe care o gasesc destul de incitanta si e cea mai buna solista de death din istorie.Si pentru ca e nemtoaiaca.
3.Christina Scabbia(Lacuna Coil), are o voce parca pliata pe genul care il canta, iar faptul ca e italianca o face sa se potriveasca si mai bine in peisajul melodiilor trupei; are o voce care te imbie sa traiesti muzica facuta de Lacuna Coil.In plus a cantat si cu Megadeth
4.Sharon den Adel(Within Temptation)
5. Aylin de la Sirenia...placere personala, atat vocala cat si fizica, hehe laughing

| FucktheSystem a răspuns:

Enya, știu că nu cântă rock dar bate orice solistă de rock.
Ascultă și spune-mi ce crezi :
http://www.youtube.com/watch?v=7wfYIMyS_dI
Eu zic că e o voce extraordinară.

| Sconcsiş a răspuns:

Preferatele mele:
1. Joan Jett
2. Amy Lee
3. Tarja Turunen

| Miky a răspuns:

Avril lavignelove struck

| 985436982 a răspuns:

Pai, nu ma incanta solistele. sunt putine tipe care imi plac si acelea sunt: Lacey aia din Flyleaf. si cam atatlaughing
Mai e si aia din trupa Djerv sau cum. stiu doar o piesa. "Madman" si imi place vocea ei. Si atat.

| Nymphetamine a răspuns:

Angela Gossow day dreaming [ Arch Enemy ]

| LadyInBlack explică:

@FucktheSystem : Intradevar este mirifica, ma calmeaza vocea ei. thinking Dar le admir mai mult pe solistele rock, nu intreba de celaughing vine din inima.

| AdelinaPaula a răspuns:

-Amy Lee ●Evanescence● :x
Are o voce suuperbă, după părerea mea.:)
http://www.youtube.com/watch?v=Wp04Ej52W2Q&feature=related

| Katsworld a răspuns:

Angela Gossow ( Arch Enemy), Tarja Turunen si Aylin! happy

| Biby a răspuns:

Buna.
Tarja Turunen si Amy Lee.

| Dariii a răspuns:

Amy Lee (Evanescence)

| AnaÎşiSchimbăNumele a răspuns:

@AlicefanMJ, aia sunt numai solisti. Oricum, gusturi bune, doar ca aici era vorba de soliste. laughing
Imi plac Tarja Turunen si Sharon den Adel. Au voci superbe, spre deosebire de alte soliste care se vor a canta rock, cum ar fi tipa aia de la Paramore sau Avril Lavigne.

| LoveMcDreamy a răspuns:

Mie imi plac cei ca:Kurt Cobain(Nirvana),Jon Bon Jovi(Bon Jovi), Axl Rose(Guns'n Roses), Freddie Mercury(Queen) si Mick Jagger(Rolling Stnes)

| LoveMcDreamy a răspuns:

A scuze!laughingam citit solisti!laughing))))
In cazul asta imi place Tarja Turunen(Nightwish) si Avril!

| LoveMcDreamy a răspuns:

Dar sa fiu sincer de Avril nu prea~!rolling on the floor

| OtvloveR a răspuns:

Tarja turunen si tobele-incredibila,superba, preatalentata, etc-anette olzon.

| Coco_3708 a răspuns:

Angela Gossow (Arch Enemy) Hayley Williams( Paramore ), Joan Jett, Janis Joplin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Carly Smithson (We are the fallen) e preferata mea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Annete Olzen, Tarja Turunen, Amy Lee, Angela Gossow, Alissa White-Gluz, Otep Shamaya, Sharon den Adel și mai sunt dar poate că nu-mi vin în minte.