| Yuckfu a întrebat:

Hey! Intenționez sa imi iau o chitara electrica. Sunt începător, am una acustica si abia am învățat cateva chestii pe ea. Vreau sa imi dati sfaturi ce fel de chitara ar trebui sa iau, vreau sa o folosesc sa învăț mai ales metal si hard rock. Am înțeles ca LP sunt bune pentru genurile astea, dar nu prea știu ce model sa aleg, avand in vedere ca am un buget limitat de vreo 500-1000 lei. Totuși, ma gandeam la un Fender Squier Bullet, avand in vedere pretul accesibil si faptul ca e de la o firma buna. Ce modele imi recomandați? Ce sfaturi aveți pentru a cumpăra o chitara?

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

E buna pentru incepatori https://l.profitshare.ro/l/3741906 recomand s-o cumperi de la eMAG, o poti returna. Poti totusi sa incerci sa te uiti si pe jackson, sunt bune Dinky-urile. Totusi, avand un buget mai micut, poti ramane pe Fender.