| helllauuu a întrebat:

Hey! stiti cumva ce reprezinta numele Clementine, l-am auzit in melodia aceasta: http://www.youtube.com/watch?v=i3AtRBlRQ-I&feature=endsc reen

Răspuns Câştigător
| SuperMagicSmile a răspuns:

Provine din limba latina, si inseamna milostiv.

Dar in melodie se repeta versurile "I changed my mind" ceea ce poate fi o referinta la filmul The Eternal Sunshine of The Spotless Mind, in care personajul feminin principal, Clementine, angajeaza o companie sa ii stearga toate amintirile legate de fostul ei iubit.Este superb filmul.

3 răspunsuri:
| Kosmy55 a răspuns:

Buna este ca in romana! Clementine=clementine(mini portocale)