| Pisicuța a întrebat:

Hey TPU,
Am compus un cantec, si vreau sa-mi spuneti parerea voastra.

Back in time

Sometimes I wish that I
I can go back in time
To remediate all the things that are bad,
That maked me mad.

Refren:
Wishes can come true,
But just believe in you,
Believe in your dreams
And take care, maybe a wish is not what it seems.

Cause my biggest wish
It's not o have a golden fish
It's to go "Back in timee"!
Just give it a try.
Just give it a try...

Your wishes can come true,
If you believe in you
You can walk on the water,
You can be the sun daughter,
Refren x2

Răspuns Câştigător
| DeeDee a răspuns:

Iti apreciez creativitatea, si trec direct la critica:
- in prima strofa, poate ar trebui sa inlocuiesti 'remediate' cu altceva, e un cuvant care atarna cam greu. Si nu e "maked", e made. E verb neregulat.
- the sun's daughter
- believe in yourself e corect, si cu asta s-a stricat rimasad

Erm... e frumusel, as zice, dar mesajul imi lasa o umbra de tristete, pentru ca daca cea mai mare dorinta a ta este sa te intorci in timp, inseamna ca cea ma mare parte a sufletului tau e ocupata de regret - si asta contrariaza cumva speranta sau optimismul pe care incearca sa nu-i insufleze restul piesei.

Parerea mea.

4 răspunsuri:
| BipBip a răspuns:

Mie imi place e chiar reusit big grin bravo!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super tare daca vrei sa mai vb cu mine da add la silviu_uriocwinking

| IIII a răspuns:

E chiar drăguţ happy
Şi eu compun cântece uneori...

| alexmatei a răspuns:

E frumoshappy