| anonim_4396 a întrebat:

avem aici ascultatori de kpop? Daca da inseamna ca ati auzit de g-dragon ce parere aveti despre el? Avand in vedere ca multi ar spune ca este cel mai frumos cantaret de kpop intr-adevar arata bine si si este foarte talentat, dar sunt multi altii mai atragatori incepand cu trupa shinee(taemin) si terminand cu teen top(noel, l.joe),infinite,super junior si multe multe altele.

3 răspunsuri:
| PaulaGGiyongchy a răspuns:

Dupa parerea mea, G Dragon este cel mai bun cantaret din Coreea.Nu o zic numai pentru ca este biasul meu #1, dar zau asa, baiatul isi scrie singur piesele si este original.Nu este cel mai bun ca vocea sau ca aspect, dar originalitatea il ajuta foarte mult.El, dupa parerea mea, a schimbat kpop-ul si l-a ajutat sa depaseasca granitele Coreei de Sud.

| KoRoGirl a răspuns:

Eu ascult kpop si imi place GD.Sincer imi plac aproape toti cantaretii si cantaretele de kpop (spun "aproape" pentru ca nici eu nu ii cunosc pe toti).

| Bia21 a răspuns:

Si eu ascult muzica kpop, si intr-adevar G-Dragon este talentat. Eu sunt fan NU'EST(Goodbye bye, Action, Face), GOT 7 (Fly, Girls Girls Girls), BTS (Dope, I need u), EXO (Mama, Monster, Call me baby), INFINITE (Paradise, Back, The Chaser), IKON, MONSTA X, BLOCK B, TEEN TOP(Rocking)... etc...