| HeiligKreuzAchtAcht a întrebat:

Cine imi poate spune cat mai multe trupe de Doom Metal gen Black Sabbath?

2 răspunsuri:
| TheDarkEmpire a răspuns:

Black Sabbath nu canta Doom Metal! Am trait s-o aud si pe asta!

| Bogdanux a răspuns:

Daca Black Sabbath a reprezentat o mare influenta asupra trupelor actuale de doom metal, nu inseamna ca si canta.Incearca trupe ca Paradise Lost, Candlemass, primele albume Lake of Tears ( in special primul daca vrei doom metal "pur"), Anathema.Cauta pe wikipedia si vei gasi cu siguranta o sumedenie de artisti.