| Mira123 a întrebat:

putin ajutor? am nevoie de niste melodii pentru un proiect, nu conteaza ce genuri sunt, dar totusi....prefer fara manelewinking, am cautat pe youtube melodii dar vreau sa-mi fac o idee din parerea altora despre diferite genuri muzicale, dau funda celor care imi dau cele mai noi sau frumoase melodii pe care le cunosc.

Răspuns Câştigător
| Ragnarøk a răspuns:

Ar fi fost util sa ne spui la ce disciplina vei prezenta proiectul ca sa-ti pot selecta piese cu aceeasi tematica.

Daca cumva vrei muzica pe subiect istoric, poti cauta piesele celor de la Sabaton si Rune.

In alta ordine de idei, iti fac o lista cu piese cu utilizare generala:

Blind Guardian - Valhalla, mirror mirror, bard's song. Piese dinamice, putin melancolice.
Metallica - totalitatea pieselor. Mai remarcabile ar fi Unforgiven, Nothing else matters, The day that never comes, Fade to black si One. Piese predominant lente, dure si belicoase.
Guns n Roses - aici poti, de asemenea, sa iei toata discografia. Majoritar piese dinamice, rapide si energizante.
Nirvana - grunge... atitudine repugnanta, dezinteresata si pe alocuri chiar disperata. Ritm lent cu schimbari de tempo si versuri usor-digerabile.
Apoi ar mai fi alternative rock - artisti precum red hot chilli peppers, r.e.m, the cranberries, depeche mode, etc. Ai de unde alege aici
De la bob dylan piese epice ar fi blowin in the wind si like a rolling stone.
Mai poti introduce kiss, bon jovi si queen, astia general cunoscuti. Au si ei piese foarte bune, in special queen - care mi se pare foarte potrivita pentru realizarea proiectului tau.
Mai exista hard rock - reprezentanti principali led zeppelin, deep purple si pink floyd. Si astia-s de luati in seama pentru proiectu tau.
Daca-ti place, baga si symphonic. Mai exact nightwish.

Si ar mai fi sute de trupe si artisti demni de considerat. Dar presupun ca ti-s suficienti.

8 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Am aici melodii care imi plac si mai noi si mai vechi. Sper sa iti placa ceva

http://www.tpu.ro/......pUbjY9Fk8U

| Mira123 explică (pentru J0B0MAT):

Ooo...misto rau, mersi!winking

| J0B0MAT a răspuns (pentru Mira123):

Cu placere happy love struck

| Gonrax a răspuns:

OMI - Cheerleader
Sigma - Nobody To Love
Mr. Probz - Waves (Robin Schulz Remix Radio Edit)
Lilly Wood & The Prick - Prayer in C (Robin Schulz remix)
Nu ascult muzică de genul, dar mi se par extrem de frumoase melodiile puppy dog eyes