| Zahar a întrebat:

Hey voi! De ce nu va place Justin Bieber si Rebecca Black? Vreau niste raspunsuri plauzibile, nu de genul"are voce de fata, e gay, arata ca o fata"(la JB m-am referit aici). Multumesc!(fundahee hee )

Răspuns Câştigător
| Crisis a răspuns:

Ce ti se pare neplauzibil in "are voce de fata"? thinking
Ma, faza e urmatoarea: ce fac Justin Bieber si Rebecca Black nu se numeste muzica. Gandeste-te ca peste ceva timp nimeni n-o sa-i mai asculte. Uita-te acum la The Beatles, ei se mai asculta si acum. Nu mai vorbesc de AC/DC, Metallica. Tupac si Michael Jackson la fel, dupa moartea lor inca mai sunt ascultati. Asta e foarte mare lucru, oamenii astia transmit ceva prin melodiile lor, o stare de spirit, o idee care nu dispare peste 3 ani, care traieste si dupa 40 de ani.
JB si Rebecca pur si simplu, nu prind. Nu transmit mai nimic, si daca transmit, transmit lucruri superficiale. Nu zic ca dragostea de exemplu este un lucru superficial, dar felul in care o trateaza, gen "baby, baby, baby, ooooh". Nu prinde.
Nu ne plac fiindca am auzit prima data o muzica mai buna, stim ce ne place, stim ce cautam. Eu una intr-o melodie vreau sa intalnesc versuri inteligente, despre lucruri care ma intereseaza. Rebecca Black canta despre o zi de vineri, care e dupa joi si dupa care urmeaza sambata. Asta nu e mesaj.
Sper ca te-am lamurit. Nu imi plac JB si Rebecca fiindca fac de ras muzica si "sterg creierul" a mii si milioane de fetite si de baietei.

4 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Pentru ca sunt doua rusini la adresa muzicii din prezent,au versuri serbede amandoi,care nu te fac sa traiesti nimic,pentru ca au muzica ce foloseste tehnica auto-tune,ce modifica vocea, aducand-o la un nivel bunicel si pentru cel mai terminat cantaret, si JB are voce de panarama spanzurata.

| Ana9317 a răspuns:

Nu imi place justin bieber, nu din cauza infatisarii, ci din cauza versurilor. sunt toate cliseistice, fara nimic nou, niciun mesaj inteligent. nici vocea lui nu e prea buna... toate cantecele lui sunt editate. Rebecca Black nu stiu, nu am ascultat niciodata, deci nu pot sa spun nimic

| XxLorexX a răspuns:

Mie imi place Justin Bieber, sunt o mare fana. In general, aceste chestii sunt spuse de baieti (sunt orgoliosi si le e ciuda ca JB arata foarte bine si fetele din toata lumea sunt innebunite dupa el ). Si am cunoscut multe cazuri in care baietii au fost parasiti, pe motiv ca isi bat joc de el ( orice fana adevarata ar face asta ). Stai linistita, sa nu crezi ca nu ii asculta melodiile in secret. Cat despre fete, sunt de parere ca unele vor sa para interesante spunand ca nu le place, dar mai sunt si altele la care chiar nu le place, iar acelea nu spun nimic despre el. Fiecare cu parerea lui. Eu sunt mandra ca sunt fana JB, nu ascund asta, cu toate ca sunt criticata de multi din cauza asta si din cauza ca o urasc pe Selena Gomez.

| Bianca_8270 a răspuns:

@Crisis citește viitorul, de unde știi că nu se va asculta? happy.