| Cineva! a întrebat:

Http://www.youtube.com/watch?v=iS4BbFQahQA
La ce foloseste clema aia si "chestia"din mijlog, aia din "gaura"!:))?
Va rog sa ma scuzati, dar nu sunt in domeni si nu am folosit cuvintele potrivite; Dar vreau sa stiu! Multumesc.

2 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Cum a zis şi Stormik, pentru a prelua numai sunetul de pe chitară ( cu microfon ar apărea diferite alte sunete nedorite dacă nu te afli într-o încăpere izolată fonic ) se foloseşte acest artificiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o doza pentru chitara acustica.Preia vibratia corzilor si o transforma in sunet in amplificator.